Házenkáři Legaty Hustopeče pokračují ve vítězné euforii. Na domácí palubovce smetli obávaný tým z Velkého Meziříčí rozdílem dvou tříd 35:19 a stále se zuby nehty drží lídra soutěže z Nového Veselí. Ani ten totiž nezaváhal a stále si drží na Legatu dvoubodový náskok.

Úvod zápasu ale o jednoznačném vítězství domácích vůbec nenasvědčoval. Ti se sice ujali vedení, ale soupeř vzápětí srovnal. Hustopečským se podařilo znovu získat vedení, tentokrát o tři branky. „Bohužel, sérií vlastních chyb v útočné fázi a malým důrazem v obraně jsme dovolili hostům opět vyrovnat na 5:5. Pak ale nastal obrat ve vývoji utkání. Vysunuli jsme obranu na hrotu s Dostalíkem a dostávali soupeře pod drtivý tlak,“ popsal úspěšnou změnu taktiky David Semerád.

Hosté často chybovali a byli často nucení předčasně vystřelit na branku, kteoru střežil Jiří Bavlnka. „Naše obrana tentokrát fungovala bezchybně, hráči si pomáhali, zdvojovali obranu. Ze získaných míčů jsme pak přecházeli do rychlých brejků a trháků, z nichž jsme se nemýlili,“ liboval si hrající asistent trenéra Hustopečí.

V útoku se domácím hlavně dařila kombinační hra spojek s úspěšným zakončením. Brankostroj Legaty se rozjel. Série neuvěřitelných dvanácti branek za sebou skončila až ve 26. minutě, kdy se hostům konečně podařilo úspěšně zakončit šestým zásahem. Do té doby byly hráči Velkého Meziříčí bezradní.

Hostům nepomohl ani time-out nebo výměna brankářů. Navíc se jim nepodařilo proměnit ani tři trestné hody, které zlikvidoval hustopečský strážce svatyně Bavlnka. Ani to jim na sebevědomí nepřidalo. Stav v 26. minutě byl tedy 17:6 pro Legatu. Konec poločasu dohráli Hustopečští v pohodě, a tak mohli v poklidu odejít do šaten.

Ve druhé půli pokračovala Legata v nasazení a s dobrou obranou. Pomalu přidávala další branky, hlavně z rychlých protiútoků. Skóre se navyšovalo a s hosty to vypadalo velmi špatně. Stav v 39. minutě byl 22:10. V dalších minutách zápasu byla hra domácích už trochu nekoncentrovaná.

„Zbrklými a nepřesnými přihrávkami jsme ke konci utkání přicházeli o míč. Naštěstí hosté na tom byli stejně, tak se hra přelévala z jedné strany na druhou. Branky padaly sice na obou stranách, ale už ne v tak hojném počtu. Došlo i k prostřídání všech hráčů z lavičky, a to i v důsledku vyloučení. Toho využili hosté, kterým se podařilo snížit na rozdíl devíti branek,“ popsal ne zcela koncentrovaný výkon Legaty Semerád.

Hustopečští však znovu zabrali, několikrát se jim podařilo odrazit útok hostí a dvěma sériemi tří branek znovu získali značné vedení, které v 54. minutě bylo již patnáctibodové. O vítězi zápasu tak nebylo pochyb.

„Důležitým faktorem našeho vítězství byla hlavně dobře fungující a pohyblivá obrana a vzájemná výpomoc jednotlivých hráčů hrajících vedle sebe. V útočné fázi byla vidět místy připravená a klidná kombinační hra,“ dodal Semerád.

Házenkáře teď čeká čtrnáctidenní reprezentační přestávka, během které musí zapracovat na odstranění a zminimalizování viditelných chyb. Doma se představí znovu až 22. dubna proti Telnicím.

Legata Hustopeče – Velké Meziříčí 35:19 (18:8)

Vývoj utkání: 1–1, 4–1, 4–4, 5–5, 9–4, 17–6, 18–8, 19–9, 22–10, 22–13, 27–14, 30–15, 33–17

Sestava a branky Legaty: Bavlnka (1), Zapletal, Fekete, P.Semerád (5), Suchomel (4), Blažek (1), Dostalík (7), Strach, Myslík (3), Mrkvica (1), D. Semerád (2), Franěk (5), Troubil (1), Jahoda (5)

Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/1

Vyloučení: 3 – 4

Diváků: 60