„Start u monackého kasina k Monte neodmyslitelně patří. To krásné prostředí pokaždé částečně eliminuje ty přepravní trable s tím spojené," popisuje Rada povinné úvodní starosti.

„Krušný byl hned následný přejezd na start první erzety. Dálnice byla totálně ucpaná, řada posádek dostala penalizace, které nakonec organizátoři zrušili. My jsme sice vše zvládli na čas, ale bylo to jen tak tak," dodává jezdec, jenž je na Monte Carlu již pošesté.

Pro úřadující mistrovskou posádku ve třídě 8, startující s číslem 114, začala ostrá rallye na dvojici dvacetikilome­trových testů. Rada s Jugasem se na obou vložkách zařadili mezi přední posádky třídy RC4.

V první rychlostní zkoušce zajeli sedmý čas, ve druhé pak devátý. Do Gapu, kde úvodní den končil, dojeli na sedmém místě ze sedmnácti vozů ve své třídě.

Hustopečská posádka nejprve uvažovala, že na večerní erzety obuje auto do zimních pneumatik bez hřebíčků. Realita ale byla úplně jiná, jak je na Monte Carlu zvykem.

„Bez hrotů se nakonec nedalo jet. Silnice byly sice bez sněhu, ale místy jako zrcadlo. Hlavně první test byl hodně namrzlý. Navíc tím, jak jsme startovali vzadu, na trať se vytahovalo hodně kamenů a bláta. Něco takového jsem si nedokázal představit, bylo to místy hodně drsné. A podobné to očekávám i dnes, při dvou průjezdech stejných zkoušek, tentokrát ale za denního světla," zhodnotil první den Rallye Monte Carlo Rada.

Toho společně se spolujezdcem Jaroslavem Jugasem čeká druhý den šest rychlostních zkoušek s celkovou délkou skoro 135 kilometrů.