Ve své kategorii dvanácti až třináctiletých závodnic, ve které soupeří hustopečská gymnazistka i s o rok staršími plavkyněmi, obsadila výborné třetí místo. Od druhého místa jí přitom dělily pouhé tři body.

Motýlkářský trojboj, který se letos uskutečnil již po čtrnácté, se plave na tratích 50, 100 a 200 metrů. Ve všech dílčích disciplínách se Čarnecká vešla na stupně vítězů, a hned od začátku bojovala o jednu z medailí.

Na dvousetmetrové trati si zaplavala dokonce svůj osobní rekord 2:50.55 minut, kterým ten dosavadní vylepšila o téměř devět sekund, což je v plavání nevídaný posun.

Přesto před poslední disciplínou, kterou bylo 100m motýlek, byla Čarnecká na průběžném třetím místě odhodlaná zaútočit na druhou Bolfovou z Brna. Ta měla v té chvíli náskok osmnácti bodů.

Ve své nejsilnější disciplíně 200 m motýlek potvrdila mladá plavkyně Hustopečí roli favoritky a vyhrála ji s náskokem více než osmi desetin vteřiny. V bodovém přepočtu to bohužel na druhé místo nestačilo. Bolfová uhájila stříbro o již zmiňované tři body.

Pro dvanáctiletou Čarneckou, která každý den vstává v šest hodin a chodí na bazén trénovat, je bronz z Karviné velkým úspěchem a nadějí na dobré výsledky v letní sezoně, která bude vrcholit na mistrovství republiky.