Škodovka přijela na jih Moravy v kompletním složení a tak se na tratích kolem vinic proháněl speciál Fabia Super 2000, ve kterém se střídaly posádky Jan Kopecký se spolujezdcem Petrem Starým a finská dvojice Juho Hänninen a Mikko Markkula.

„Loni jsem tu jel hustopečskou Agrotec rally a tuto rychlostní zkoušku dobře znám. Profilem velmi připomíná tratě v Belgii a proto jsme tady,“ vysvětluje volbu místa přípravy Jan Kopecký. „Tenhle kraj je na lidi perfektní. Všichni nám vyšly maximálně vstříc a moc jim za to děkuji.“

Škoda Motorsport team rozložil svůj tábor uprostřed Starovic a tak mohli kolemjdoucí příznivci rychlých kol detailně sledovat práci mechaniků. Ti se snažili prověřit soutěžní Fabii v mnoha testech, které jim napoví o jejích možnostech v soutěži. „Základ auta se ukazuje jako velmi dobrý. Těmi testy tady se ji snažíme ještě malinko vylepšit a posunout dopředu,“ pochvaluje si Jan Kopecký. V letošním roce absolvoval dva starty v mezinárodním šampionátu IRC a se současnou čtvrtou příčkou v celkovém pořadí může být spokojen.

Kopeckému se v tomto kraji evidentně líbí. „Určitě bych sem chtěl příští rok se Škodovkou a Škoda Motorsport teamem zase přijet,“ vyslovuje své přání.