Konec dubna a začátek května je pro hustopečské mažoretky Lady Stars velmi důležitým obdobím. Začnou totiž sklízet první plody zimního tréninku, při kterém vypilovaly nové sestavy a mohli v následujícím roce prezentovat svou píli, vytrvalost a umění. V neposlední řadě také dělají městu Hustopeče skvělou reklamu.

Už na konci dubna čekaly mažoretky první kvalifikační závody a na začátku května je čeká první velký závod v Bělotíně.

„Do Valtic na semifinále mistrovství republiky se skupinovou pódiovou sestavou nemusíme, protože jsme získaly loni titul mistryň Evropy, a tak můžeme postoupit přímo do finále," vypráví trenérka Věra Komoňová, pro kterou bude mnohem důležitější klání v Hustopečích ve dnech 9. a 10. června, a to finále MČR v mažoretkovém sportu, které letos pořádá právě hustopečské občanské sdružení dětí a mládeže Duhový svět.

Skvělá vystoupení předvádějí i nejmenší hustopečské mažoretky Baby Stars, kterým mladá trenérka Michaela Komoňová letos vystavěla choreografii populárních Šmoulů. „Skladbu ovlivnila i děvčata z Lady Stars, která se stala na okamžik šmoulího rejdění černými Gargamely," smála se Komoňová, které její dcera pomáhá s tréninkem nejmenších děvčat. Mažoretky Baby Stars prezentovaly svoji práci nejen na Hustopečském skákání, ale byly pozvané už i na vystoupení na karnevalu ve Velkých Pavlovicích.

„Obrovským překvapením a stejně velkým uznáním je pro nás umístění na druhém místě v anketě Sportovec Hustopečska, třetím místě v anketě na Břeclavsku vrcholem bylo pozvání na galavečer vyhlašování sportovců Jihomoravského kraje. Je to opravdu pocta, které si velice vážíme, protože to byla složitá a trnitá cesta, kdy jsme byly zařazené mezi opravdové sportovce," potvrdila Věra Komoňová, jejíž svěřenkyně celý program zahajovaly i zakončovaly.

„Velice mě potěšila překvapivá hláška nejmenovaného sportovce, který pracuje na Břeclavsku s malými fotbalisty. Po zhlédnutí našich tréninkových dnů na soustředění říkal, že kdyby tak dřeli i malí fotbalisti, museli by jen vyhrávat. Hláška je to asi přehnaná, ale zmiňuji ji proto, že mažoretky se staly opravdu náročným gymnastickým, ale i tanečním a pohybovým sportem, který je dnes poctivou sportovní dřinou," potěšilo trenérku, který mažoretky vede už několik let.

Jak dodala, hodně si cení zájmu malých mažoretek a hlavně jejich rodičů, kteří se neustále zajímají o mažoretkový kroužek i na příští rok. „Pokud to jen trošku půjde, chceme udělat i novou skladbu kadetkám a budeme přijímat novou ,přípravku maličkých mažoretek a mažoreťáků," láká Komoňová rodiče i malé zájemce o tento nezvyklý sport.

Samotnou kapitolou jsou nové kostýmy Baby Stars. Za líbivé šmoulí modré kostýmy s čepičkami i návleky vděčí opět švadleně Ludmile Živné, která podle návrhů Michaely Komoňové v tomto období prožívá každoročně bezesné noci nad šicím strojem a šije a zdobí nám většinu kostýmů.

Hustopečské mažoretky se letos opět podívají i do zahraničí. Díky dotačním penězům z fondu Jihomoravského kraje se letos dívky představí i ve francouzském Saint Tropéz a Paříži. Tam zamíří společně s poznávacím zájezdem studentů hustopečského gymnázia. „Ve Francii naše mažoretky ještě nebyly, takže se všechny opravdu moc těší," dodává Komoňová.