Talentovaná Podešťová se dokázala v obrovské konkurenci dvakrát prosadit až do finále. Ve svých hlavních disciplínách 50 a 100m prsa skončila dvakrát šestá. Čarnecká pak skončila ve finále 100m motýlek až na osmém místě, zato v novém osobním rekordu.

Ještě více se dařilo oběma hustopečským nadějím na plaveckých závodech Brněnský drak v bazénu za Lužánkami. Čarnecká získala ze šesti startů pět medailí. Stříbro na 200 m motýlek a čtyři bronzy na 100 m prsa, 200 m prsa, 200 m znak a 100 m motýl.

„Na obou prsařských závodech si zaplavala Zuzka osobáky a stejné to bylo i na znakařské trati. To, že bude i na těchto tratích na bronzovém stupni, jsme ale nikdo nečekali. Vždyť konkurence byla obrovská a závodů se zúčastnily nejlepší závodnice z Mistrovství republiky,“ přiznala po závodech její matka Markéta.

Na medaili dosáhla i druhá hustopečská plavkyně Radka Podešťová, která se prosadila mezi nejlepšími na 100m prsa, kde skončila na druhém místě. Její výkon však poznamenalo doléčované onemocnění.

Obě závodnice z PK Hustopeče tak znovu potvrdily stoupající formu, která by měla vyvrcholit na červnovém mistrovství České republiky.