„Teď budu 29. ledna skákat v Hustopečích na Moravské výškařské tour. Tam se poprvé setkám s Ivanem Uchovem. V Hustopečích je velmi dobrý povrch a já doufám, že si tam pořádně zaskáčeme. Pak bych chtěl uspět na mítinku Ruská Zima, který je jen deset dní před začátkem národního šampionátu. A potom je už mistrovství Evropy. Jestli se mi podaří probojovat se na mistrovství Evropy pojedu tam s cílem důstojně reprezentovat. Když se tam nedostanu, tak budu odpočívat a chystat se na léto,“ nechal se Šustov slyšet.

Ze ženských závodnic budou po odstoupení favoritky Ariane Friedrichové z Německa pro zranění největšími favoritkami na vítězství světová trojka Emma Greenová ze Švédska a Ruska Elena Šlesarenková, olympijská vítězka z Atén (2004) a halová mistryně světa (2004 a 2006). Obě výškařky budou v Hustopečích startovat vůbec poprvé. Z českých závodnic se představí Iva Straková a Oldřiška Marešová. Mezi muži se můžeme těšit na Jaroslava Bábu.

Na diváky bude čekat i překvapení z jiného sportovního odvětví. „Díky partnerství Hustopečí a Komety Brno by se měli na závodech objevit i hokejisté brněnské Komety Sasu Hovi a Jozef Balej,“ prozradil ředitel mítinku Zbyněk Háder.