Hustopeče – Stolní tenisté TJ Agrotec Hustopeče porazili na půdě DTJ Hradec Králové domácí hráče jasně 4:1. Co to znamená? Že dvě kole před koncem soutěže se posunuli v tabulce na jedenácté místo, tedy první nesestupovou pozici. To je největší překvapení extraligových zápasů předposledního dvojkola nejvyšší soutěže mužů.

V něco takového doufali jen ti největší optimisté. Skutečnost, že se hustopečští stolní tenisté letos zachrání, se tak rázem výrazně přiblížila.

Po utkání DTJ Hradec Králové – Agrotec Hustopeče panovala na lavičce hostí obrovská radost. Hosté se radovali z teprve druhého vítězství v letošním ročníku extraligy a zisku čtyř bodů. Vítězství 4:1 se zrodilo po nadšeném kolektivním výkonu.

„Na jásot je brzy. Do konce soutěže zbývají dvě kola a v nich se utkáme s aspirantem na titul Královým Dvorem a dále pak s vynikajícím celkem Lokomotiva Vršovice. Získat body na jejich stolech by byl zázrak. Musíme tak doufat, že Olomouc nezíská jedno vítězství na stolech v Ostravě či Mokrých Lazcích,“ tlumí předčasné oslavy vedoucí hustopečského Agrotecu Jan Matlach.

Aby Olomouc přeskočila Agrotec musí jednou vyhrát, remíza jí nestačí. při bodové rovnosti má Agrotec lepší vzájemné utkání. Ale jak to nakonec všechno dopadne , na to si musíme počkat až do 8. dubna, kdy celá soutěž končí.

Pro Hustopeče klíčový zápas začal lépe pro Hradec, když si jejich nejlepší hráč Hrnčiřík zkušeně poradil s ještě nedávno juniorem Smýkalem.

V druhém utkání vedl Štrof nad obranářem Kalužným 8:4 v pátém setu, ale koncovku nezvládl a doplatil na svou nezkušenost. Valeriy Rakov pak po bitvě porazil bývalého hráče Hustopečí Kantu 3:1 a hosté se ujali vedení 1:2 na zápasy.

Domácí Štrof pak takticky nezvládl utkání se Smýkalem, který se odvděčil trenéru Hoferikovi za nasazení do tohoto důležitého utkání.

Úspěch hostů dovršil v páté dvouhře Rakov, který velmi těsně 3:2 porazil nejlepšího hráče Hradce Hrnčiříka. Pro domácí tým je prohra velkým zklamáním, protože tak přišli o šanci bojovat o play-off.

„Zápas pro nás nezačal dobře. Prohráli jsme první dvouhru a v druhé Braňo Kalužný prohrával 0:2 se Štrofem. Ale otočil to. Tam to začalo a konečně bodoval náš hráč na trojce Tomáš Smýkal. K tomu ještě Rakov dělal dva body. Takže se nám dnes všechno sešlo,“ komentoval průběh zápasu trenér Petr Hoferik.

Hustopečský tým se tak po delší době odpoutal z poslední příčky tabulky, kam sestoupil Region Olomouc. Ten podlehl doma hladce 0:4 Sokolu Králův Dvůr i Lokomotivě Vršovice.

DTJ Hradec Králové – Agrotec Hustopeče 1:4. Body domácích: Hrnčiřík Jan 1:1, Štrof Vojtěch 0:2, Kanta František 0:1. Body hostů: Smýkal Tomáš 1:1, Kalužný Branislav 1:0, Rakov Valeriy 2:0

El Niňo Praha – Agrotec Hustopeče 4:1. Body domácích: Reitšpies David 1:1, Konečný Tomáš 2:0, Tregler Tomáš 1:0. Body hostů: Rakov Valeriy 1:1, Hoferik Petr 0:1, Smýkal Tomáš 0:2