„Hlavní je, že body zůstaly doma a doufám, že herní projev a radost z vítězství, bude pokračovat,“ projevil přání hrající trenér Legaty Hustopeče David Semerád.

Úvodní branku sice vstřelili hosté, ale pak už to byli domácí, kteří nejprve srovnali a následně začali údávat tempo hry. Vysunutou obranou nedávali hostům příliš šancí ke střelbě z dálky. Z vybojovaných míčů se domácí snažili přecházet do rychlých protiútoků a skórovat.

„Rozhodující v utkání byla doba mezi 7. a 12. minutou, kdy jsme šňůrou sedmi branek odskočili na 10:3. A to jsme ještě mohli skórovat mnohem víckrát, ale nepřesnými přihrávkami jsme se o další branky připravili,“ komentoval důležité okamžiky zápasu Semerád.

Trenér hostí byl donucený vzít si timeout. Po něm se Bohuničští dokázali trošku vzpamatovat a snížit na 10:5. To bylo ale z jejich strany na dlouhou dobu vše a režie se opět ujali domácí, kteří opět zvýšili své vedení. Domácím se dařila hlavně střelba z dálky a kombinační hra. Hustopečští tak zakončili poločas rozdílem desíti branek.

Po změně stran pokračovala Legata v tažení a ve 36. minutě už vedla 23:10, později dokonce 26:10. Pak došlo k menšímu polevení. Hostům se tak alespoň podařilo mírně zkorigovat stav. Ve 40. minutě byl stav 33:17 pro Legatu a vítěz už byl jistý.

„Konec zápasu se již dohrával, my sjme se snažili nasázet soupeři co nejvíce branek, naopak Bohuničtí bojovali o co nejmenší nakládačku. Nám se dařilo téměř vše, na co jsme sáhli. Snad jsme si to štěstí nevybrali dopředu,“ doufá Semerád.

Legata Hustopeče – Bohunice 36:20
Poločas: 20:10
Sestava a branky Hustopečí: Přikryl, Fekete, Myšulka, D. Semerád (6), Suchomel (5), P. Franěk (5), Blažek (2), Strach (2),Pavlíček (1), Trlica, Minařík (1), Klein (1/1), P. Semerád (12/7).
Sedmimetrové hody: 8/8– 3/2
Vyloučení: 1 – 5 ČK: 0–1
Diváků: 50