Zelené dresy Legaty na sebe poprvé oblékli i malí odchovanci hustopečské házené. Poprvé tak stanuli tváří v tvář soupeři a na velkém turnaji si nevedli vůbec špatně.

„Já jsem nadmíru spokojený jak s hrou našich hráčů, tak s průběhem celého turnaje, který se obešel bez zranění a byl plný vynikajících herních okamžiků. Přivítali jsme zde kvalitní týmy z Brna, Měnína nebo nejvzdálenějšího Zubří. Pro všechny to byla určitě dobrá zkušenost,“ hodnotí průběh turnaje pořadatel Petr Semerád.

Pro dva hustopečské týmy malých házenkářů byl turnaj odměnou za jejich celoroční píli a úsilí. Hustopečská Legata si začala vychovávat své nástupce teprve začátkem školního roku a s dosaženým čtvrtým a pátým místem byl jejich trenér Petr Semerád spokojený.

„Házená má v Hustopečích tradici a nám chybí mladí hráči, proto bychom se chtěli více zaměřit na výchovu mládeže a přilákat v budoucnu více dětí i z blízkého okolí,“ dodává Semerád. Nejvíce vstřelených gólů a nejlepší hru potvrdil již zkušený tým házenkářů ze Zubří. Po zásluze jim tak patřila nejvyšší příčka v turnaji oceněná zlatým pohárem Hustopečské televize.

KATEŘINA KOPOVÁ