Nejen v tabulce současné soutěže. „Když budeme mít šanci hrát výš, nebudeme se jí bránit. Ale kluci si ji musí vybojovat sami," upozornil letos osmatřicetiletý trenér.

Po šesti zápasech Legatě patří šestá příčka, což příliš neodpovídá řečem o postupu. Ten je zatím čistě teoretický. „Liga je vyrovnaná a my jsme měli těžký los. Trošku jsme se zmátořili a začali sbírat body doma i venku," oddechl si v krátké podzimní pauze hustopečský kouč.

Pro svůj mužský tým si vychovává talenty. Už v dorostu vidí několik hráčů s potenciálem. „Těžko si ale můžeme představit, že tam zůstane devět dorostenců. V osmnácti letech je taková dělící linie," upozornil na tradiční starosti všech sportovních trenérů.

Pokud hodlá Semerádův tým posilovat z cizích zdrojů, cílí hlavně na hráče z blízkého okolí. Už před sezonou na hostování přivedl tři posily. Ty doplnily osvědčené hráče ještě ze slavné extraligové éry hustopečské házené. Třeba trenérova bratra Davida Semeráda, anebo momentálně nejlepšího střelce týmu a experta na trestné hody Marka Jahodu.

Ten letos slavil dvaačtyřicáté narozeniny. „Starší hráči jsou pro nás strašně důležití, nejen po herní stránce, ale také kvůli kolektivu. Jsou vzory pro mladé," pochvaluje si správnou chemii v týmu Semerád.

Časem do týmu hodlá zapracovat mladší hráče. To bude ještě nějakou dobu trvat. Legata pro to však dělá maximum. „Rozjeli jsme i školní ligu, zatím ji hrají čtyři školy. Ale chceme jich víc. Jinde v regionu se házená nehraje, tak se musíme připomínat. Ale jezdí k nám třeba i kluk z Břeclavi," upozorňuje trenér Legaty.

Mezi mládeží již mají dobrou odezvu. „I rodiče si pochvalují, že díky házené z jejich dětí nejsou ňoumátka," usmívá se Semerád, jehož nejstarší svěřence čeká další ligový zápas až příští neděli dopoledne doma proti brněnským Maloměřicím.