První polovina sezony končí, hustopečské házenkáře čekají víc než dva týdny volna. Možná škoda pro ně, že místo sobotního vánočního turnaje raději nepřivítají dalšího ze soků ve druhé lize. V soutěžních zápasech totiž zapomněli prohrávat.

Už sedmkrát za sebou uspěli a to je katapultovalo na třetí příčku. „Je to možná škoda, že nehrajeme dál. Ale věřím, že si tým sedl a na jaře to půjde stejně dobře," povídala spojka Legaty Jan Strach.

Do ligy přitom vstoupili špatně. Z úvodních čtyř duelů brali jen tři body. Pak už je ale nikdo nezastavil. „Třetí místo je dobré. Jsme i rádi, že jsme udrželi domácí neporazitelnost," tvrdí hustopečský kouč Petr Semerád.

Jeho tým doma vyhrál úplně všechno. „Držíme krok se špičkou tabulky, to nás těší," říká kouč, který na podzim Legatu drží dva body za lídrem soutěže Bohunicemi.

A kdo na palubovce je strůjcem úspěchu hustopečského celku? Už léta letoucí je to pořád stejné. „Budu se opakovat, ale Marek Jahoda je taková stálice. Dokáže nás v rozhodujících situacích podržet. Jinak jsem ale rád, že je teď tým komplexně vyrovnaný," libuje si Semerád.

Jahoda je tradičně nejúspěšnější snajpr Legaty, v této sezoně jej stíhají Lattenberg s ještě o chlup úspěšnějším Martinem Myslíkem. „Přece musíme sázet na mladé. Chytili se a ukazují, co v nich doopravdy je," těší kouče.

Právě kombinace dravosti a zkušeností jsou pro úspěch Hustopečí klíčové. K tomu velice dobře v brance chytá Vojta Pokorný, což je základ úspěchu," doplňuje kouče pětadvacetiletý křídelník Strach.

Ambice někdejšího extraligového účastníka se s nadmíru vydařeným podzimem příliš nezměnily. Žádné vyhlašování postupových cílů. „Čeká nás spousta zápasů. V týmu se mohou objevit zranění nebo jiné problémy. Ale už kvůli sobě samým chceme skončit co nejvýš," povídá skromně stratég z lavičky Legaty.

Tu v sobotu čeká Vánoční turnaj s Uničovem, výběrem Bohunic a slovenskou Stupavou. Pak následuje dva týdny volna. A pak nastanou kruté galeje. „Nabereme silovou hmotu, k tomu nějaké běhání. Zaměříme se ale i na herní část, abychom se co nejvíc sehráli s hráči, kteří u nás nejsou tak dlouho," předbíhá Semerád události, které se rozjedou až po Novém roce.