Přitom měla mnoho šancí, jak utkání dotáhnout do vítězného konce, ale nekoncentrovaností na obraně a taktéž neproměňováním šancí, se o ně připravila a brala opět jen bod.

Hustopečští začali dobře a ujali se vedení 3:1, později 7:6. Bohužel domácí drželi s Legatou krok až do 16. minuty, kdy se jim podařilo otočit stav ve svůj prospěch 11:10. Hostům v zelenobílých dresech dělala problémy velmi dobrá střelecká potence domácích spojek, které se prosazovaly střelbou z větší vzdálenosti.

Navíc nedůrazem a pozdním přistupováním často obrana Hustopeč kapitulovala a zbytečně dostávala laciné branky z prostoru brankoviště, kdy nedokázala pokrýt přihrávky na pivota nebo odražené střely. I přesto všechno dokázali Hustopečští znovu získat vedení a ve 28. minutě vedli 13:15. Bohužel, neproměněním tutovek a technickými chybami dovolili domácím opět srovnat.

Druhý poločas zahajovali hosté z Hustopečí a úvodní minuty jim vyšly dokonale. Zlepšenou hrou v obraně a rychlými přechody do protiútoku, získali trojbrankové vedení 18:15. Legata se snažila zaskočit soupeře vysunutou obranou, tato taktika ale kvůli nesehraností nevyšla a včasným přerušováním útoků Legaty dokázali domácí naopak snížit.

V dalších minutách to byla hra bez obran plná rychlých protiútoků, avšak s marnými pokusy proměňování na obou stranách. Legata po celou dobu držela dvoubrankové vedení. Navíc musela přežít i přesilovou hru, což se jí celkem podařilo. S přibývajícím časem a blížícím se koncem utkání byla vidět velká nervozita. Ani jeden z týmů nechtěl pokazit závěr.

V útoku nebyla Legata příliš aktivní, což dokazovali i rozhodčí, kteří se snažili Hustopečským několikrát sebrat míč za pasivní hru. To vzalo Legatě trošku vítr z plachet. Legata měla v samém závěru, kdy vedla 28:27 ještě dvě vyložené gólové šance, ty ale zůstaly neproměněny.

Naopak, domácí dokázali v poslední minutě srovnat, když využili nepozorností a liknavostí na obraně, čímž dali poslední branku, která pro Hustopeče znamenala remízu 28:28 a tím prakticky i ztrátu dvou bodů se slabším soupeřem. Legata zůstává v tabulce stále třetí s dvoubodovou ztrátou na první Maloměřice.

Bohunice – Hustopeče 28:28

Poločas: 15:15

Sestava a branky: O. Přikryl, T. Fekete, J. Myšulka, L. Mrkvica (3), Z. Suchomel (4), P. Blažek, J. Strach (3), M. Myslík(1), J. Pavlíček (2), I. Minařík (6), M. Dostalík (5/2), D. Semerád, J. Klein, R. Trlica (2)

Sedmimetrové hody: 1/1– 2/2

Vyloučení: 2 – 2

DAVID SEMERÁD