„Loňská sezóna byla velmi úspěšná na cenné kovy, ale zlatých medailí moc nebylo,“ vrací se k loňské sezóně trenér hustopečských karatistů Bronislav Puzrla. „V tuto chvíli jsme zakončili počáteční fázi sezóny, kdy se závodníci pouze oťukávali. Teď, když nabrali zápasové zkušenosti, jsou na tom lépe a mohou bojovat i o medaile,“ dodává kouč.

Už první část Národního poháru, kterou jsou cvičení sestav kata ukázala, že domácí karatisté se na první soutěž sezony připravili výborně. V cvičení sestav kata proti imaginárnímu soupeři si mezi žáky vybojoval bronz Marek Blažek, v juniorech získal stříbro Pavel Urban a stejný kov přidal do sbírky i Vojtěch Sůkal ve cvičení Kihon techniky.

O nejcennější úspěch v podobě zlaté medaile se však zasloužil Michal Weinbrenner v kata žáků. „Já jsem ani nevěděl, že už bojuji o první místo,“ prozradil po závodě Weinbrenner. „Ke karate mě dovedl ve čtyřech letech táta. Zalíbilo se mi to a pořád jsem se zlepšoval. Jsem rád, že mě trenér naučil tak dobře cvičení kata, a chtěl bych jednou dosáhnout až na 9.Dan. Ale hlavně bych se chtěl díky karate dostat na vojenskou nebo policejní školu,“ má o své budoucnosti jasno držitel zlaté medaile.

V divácky velmi atraktivních soubojích kumite se hustopečští karatisté neztratili. Mezi žáky skončil Tomáš Janeček na třetím místě a o příčku výše skončili v kategorii juniorů do 65 kg Pavel Urban a mezi juniory nad 65 kg Martin Adamec. I když na zlatou medaili nikdo nedosáhl, jsou tři cenné kovy úspěchem.

„Chtěli bychom dovézt nějaký titul mistra republiky v našem stylu Goyu_Ryu, a také nějakou medaili z mistrovství všech stylů karate,“ vyslovil po skončení závodů přání do letošní sezóny hustopečský trenér Bronislav Puzrla.