„Poprvé se jedná o dvoudenní turnaj v kategoriích od nejmladší přípravky až po starší žáky,“ prozradil nám jeden z pořadatelů turnaje Petr Vedra.

„Turnaje se účastní nejen družstva z našeho okresu, ale i z Brněnska a máme tu i tým ze Zistersdorfu z Rakouska. My jsme tam minulý týden hráli na jejich turnaji a na oplátku oni zase dojeli k nám,“ objasnil účast zahraničního hosta organizátor.

Podobných turnajů mládeže v tomto období moc není, a tak všechna zúčastněná družstva využila možnosti porovnat své síly v ostré konkurenci soupeřů před nadcházejícími jarními odvetami ligových bojů.

„Chtěli bychom, aby se ten turnaj hrál i v budoucnosti, protože může zúčastněným družstvům napovědět, jak jsou na tom před druhou půlkou sezony, a co je ještě potřeba zlepšit,“ plánuje Vedra, který je zároveň také trenérem hustopečských starších žáků.

V turnaji se nejvíce dařilo hráčům Tatranu Starý Lískovec, který vyhrál kategorii starších žáků i starší přípravky. Mezi mladšími žáky v turnaji zvítězilo družstvo Tatranu Kohoutovice a v mladší přípravce se nejlépe dařilo Sokolu Pohořelice.

Domácí mohli být spokojení jen s jedním druhým a dvěma třetími místy. příště se jim snad bude dařit více.