Jenže hustopečský Agrotec tabulku vede. A to přesto, že tuto soutěž nehrál deset let. „Nevěděli jsme, co od ní máme čekat. Snad jen podle pohledu na soupisku si člověk udělá představu. Ale musíme uznat, že některé zápasy jsme vyhráli se štěstím a nejtěsnějším rozdílem," podotkl Matlach.

Na konečné hodnocení sezony je ještě brzy. Zbývá sedm kol. „A to je dost dlouhá doba. Náš cíl je zahrát si play off, do kterého se ale dostanou pouze dva celky," upozorňuje na letošní ambice předseda klubu.

Pokud jeho Hustopeče udrží nejhůř druhou příčku, prozrazuje, že v boji o postup do vyšší soutěže bude mít parta kolem zkušeného plejera Petra Hoferika víc než dobrou šanci. „Hradec Králové, který zřejmě skončí vysoko, má hráče na střídavý start. To znamená, že by jeho největší hvězdy mohly hrát jen jeden zápas. A série se jede na dvě vítězství," upozorňuje Matlach, který s Agrotecem zažil i poměrně dlouhou extraligovou éru.

V příštím ročníku se může na jihu Moravy hrát aspoň liga o jednu úroveň nižší. „Necháme na samotných hráčích, jestli budou mít případně o vyšší soutěž zájem," říká Matlach.

Pro klub se toho v případě postupu moc nezmění. Náklady by vzrostly jen mírně. S tím si Hustopeče bez problémů poradí. Ani časově nejsou zápasy druhé nejvyšší soutěže náročnější. „Nejdál je to do Chebu, ale ten asi postoupí do extraligy. Pak je tu Praha, to se dá zvládnout," upozorňuje klubový šéf s tím, že se příliš neliší od cest na sever Moravy.

Pokud se Hustopečím postup skutečně podaří, čeká je ještě jeden návrat. „V tom případě k nám přestoupí náš odchovanec Tonda Schwarzer, který hraje za El Niňo Praha," dodal Matlach.