Po dvou extraligových absencích se na první hustopečské šachovnici opět objevil mistr mezinárodní šachové federace FIDE Lukáš Kuchynka a spolehlivě dostal domácí do vedení.

Ti na dalších šachovnicích přidali ještě další dva body a při čtyřech remízách a jediné prohrané partii tak dovedli zápas k bezpečnému vítězství 5:3.

Příště zajíždějí Hustopeče do Starého Města k duelu s místním C–družstvem, a tak je velmi pravděpodobné, že si vedoucí příčku ještě nějakou dobu udrží. Minimálně do klíčového domácího zápasu s druhým SPgŠ Znojmo, s nímž hrají začátkem února.

Všem třem týmům z Břeclavska se dařilo v krajském přeboru druhé třídy. Tatran Poštorná spolehlivě vyhrál v Brně s Moravskou Slavií 5:3 a postupem na čtvrté místo napravuje pošramocenou reputaci z úvodních kol.

Před ním na třetí příčce zůstal Slavoj Velké Pavlovice, který remizoval s pátým ŠK 1923 Sokol Kyjov 4:4.

Ještě lépe se dařilo B– družstvu Velkých Pavlovic. To přehrálo jednu ze záloh největšího šachového klubu v republice – Lokomotivu Brno G 5:3. Definitivně se zbavilo obav o pád do sestupových vod, když jsou s devíti body na sedmé příčce.