První utkání sehrál KST Robot Metalfin Hustopeče za přítomnosti televizních kamer v Havířově. Domácí se před sezonou posílili o bývalého reprezentanta Čiháka., a tak utkání slibovalo zajímavou podívanou.

V prvním zápase Bai He vedl nad Karabcem 2:0 na sety a 10:4, pak však evidentně povolil, soupeře trochu podcenil, a ten nesmírnou bojovností vyrovnal na 2:2 na sety. Pátý však již Bai opět suverénně zvládl.

V druhém utkání Marek Klásek suverénně porazil Figela 3:0. Třetí zápas byl jedním z nejhezčích a Kristian Kobes vedl nad Čihákem 2:1 na sety a 9:7, bohužel trocha štěstí a velké zkušenosti Čiháka způsobily, že ten dokázal zápas otočit ve svůj prospěch.

Třetí bod přidal Bai vítězstvím nad Figelem a poslední vítězný bod připsal Kobes, který porazil houževnatého Karabce 3:2, když v pátém setu prohrával 1:5. První extraligové vítězství hustopečských barev v poměru 4:1 bylo na světě.

SKST Charvát Baník Havířov – KST Robot Metalfin Hustopeče 1:4 (body domácích: Karabec Ivan 0:2, Fígeľ Jakub 0:2, Čihák Marek 1:0, body hostů: Bai He 2:0, Klásek Marek 1:0, Kobes Kristián 1:1)

Druhé utkání v Ostravě zahájil opět velmi dobře hrající Kobes, který porazil Crhu 3:1. Druhý bod přidal Klásek, který porazil Samuela Kalužného 3:0. Kalužný junior oblékal v loňském roce dres Hustopečí.

Ve třetím se představil druhý Číňan v hustopečských barvách Zhao Boji. Tomu se však nevedlo a prohrál s domácím Pavlíkem 1:3 na sety, i když nutno podotknout, že všechny sety byly nesmírně těsné.

V posledních zápasech Kobes porazil Kalužného a Bai vystřídal krajana Zhaa a zvítězil nad Crhou. Tím dovedl i druhé utkání hustopečských stolních tenistů do vítězného konce.

TJ Ostrava KST – KST Robot Metalfin Hustopeče 1:4body domácích: Crha Jakub 0:2, Kalužný Samuel 0:2, Pavlík Tibor 1:0
body hostů: Kobes Kristián 2:0, Klásek Marek 1:0, Zhao Boji 0:1, Bai He 1:0

Tato dvě vítězství znamenají druhé místo v tabulce extraligy a jsou tou nejlepší pozvánkou na čtvrtek 12. září, kdy se uskuteční v hustopečské herně první domácí utkání. Soupeřem bude loňský druhý celek extraligy Sokol Králův Dvůr. Utkání bude vysílat Česká televize a začátek bude v 17:30 hodin.