„Svaz dosti nestandardně přeložil utkání na jiný termín. Hráči, kteří jsou u nás na hostování, měli své zápasy v první lize,“ vysvětlil trenér posledního celku tabulky Zdeněk Missbach.

V jeho týmu tak musel na křídle nastoupit brankář Bavlnka, kterého až v 15. minutě vystřídal Marek Jahoda. Ten dorazil až později.

Kdo očekával, že domácí proti extrémně oslabenému soupeři předvedou ofenzivní smrště, se hrubě zmýlil. Hosté poločas vyhráli o jednu branku.

„Pořád jsme čekali, kdy se do nás Třeboňští pustí, ale ono to stále nepřicházelo. Ale moji svěřenci hráli perfektně takticky, dokázali se v malém počtu semknout,“ hledal na Misbach pozitiva.

Happyend se však nekonal. Domácí v závěru zápasu zhodnotili rozsáhlou lavičku, a především ubývající fyzické síly Jihomoravanů. Třeboň vyhrála 29:26.

„Byla to jen otázka času, kdy se domácí dostanou do vedení. Ale po zápase byla v kabině velká euforie a nadšení z nečekaného výsledku,“ přiznal Missbach.

Přesto jeho tým stále zůstává na posledním místě tabulky. „Postavení v tabulce prostě odpovídá realitě uvnitř klubu. V našich podmínkách zřejmě na víc nemáme,“ přemýšlel hustopečský kouč.