Navíc Břeclavanky odjížděly bez své nejzkušenější hráčky Lenky Fabikovičové, která hostuje v extraligovém Senci. Chyběla také nemocná Srncová. Velkou změnou byla také účast trenéra Petra Baránka. Ten tým přebral po svém otci, který se zatím nemůže vedení týmu účastnit ze zdravotních důvodů. Baránek mladší dal slib, že volejbalistky povede až do konce sezony.

„Je to obrovský rozdíl v tréninku oproti mužům. Ale tým Lokomotivy je perspektivní. Přístup k tréninku je ovšem stejný, navíc se mají pořád co učit,“ vysvětlil Baránek, který v loňské sezoně vedl ligové muže Tatranu Poštorná. Zápas ve Frýdku byl pro něj zajímavou zkušeností. Navíc proti tak těžkému soupeři. „Největší rozdíl byl v tom, že za Frýdek hrály bývalé extraligové hráčky. Ty prakticky nedělaly chyby, kdežto naše hráčky udělaly celou řadu nevynucených chyb,“ zhodnotil kvality soupeře trenér.

S celkovým výkonem svých nových svěřenkyň byl však spokojen. Co se týkalo razance a nasazení v obou druholigových zápasech, tam nemohl Břeclavankám nic vytknout. „Vzhledem k tomu, že to byl první zápas po měsíční pauze, bylo to z naší strany asi maximum, které jsme mohli uhrát. Bez Lenky Fabikovičové je to těžké, chybí nám její zkušenosti,“ přemítal o zápase.

Ze zápasu se nový lodivod vracel příjemně naladěn. Oproti přípravnému zápasu, který volejbalistky sehrály ve čtvrtek s extraligovými juniorkami Brna, totiž předvedla Lopkomotiva výkon úplně jiné úrovně. „Soupeři byli porovnatelní, ale výkon našich děvčat byl někde úplně jinde. Měl jsem z toho opravdu dobrý pocit. Je škoda že jsme dvakrát prohráli tři nula, ale herní projev byl opravdu dobrý,“ dodala nová polovina trenérského dua Baránek–Rylich.

I po utkání se spolufavoritkami soutěže si břeclavské volejbalistky drží coby nováček výbornou čtvrtou příčku v tabulce druhé ligy. Další zápas odehrají volejbalistky Lokomotivy opět na soupřově palubovce. V sobotu 16. ledna se utkají ve dvouutkání s hráčkami Tatranu Litovel. Utkání opět nebude vůbec jednoduché, Litoveli totiž patří třetí pozice. Má stejně bodů jako právě břeclavská Lokomotiva.