Hned na začátku zápasu se podařilo Legatě Hustopeče zaskočit hosty pevnou obranou a rychlým přechodem do útoku. Když se k tomu přidalo i proměňování šancí, byl z toho hned tříbrankový náskok.

Kopřivnice sice brzy zareagovala a zatáhla obranu, ale domácí si dvoubrankový náskok udržovali téměř celou první půli. Teprve na jejím konci se karta obrátila a Kopřivnice dokázala ve 28. minutě vyrovnat.

„Byla to z naší strany zbytečná nervozita,“ hodnotil závěr poločasu domácí hráč Karel Jochman. Obě mužstva se tedy do šaten vydala za nerozhodného stavu 15:15.

Hustopečským i po přestávce patřil začátek poločasu, když vstřelili první branku. Potom se obě mužstva předháněla v zahazování šancí a diváci se tak další branky dočkali až po pěti minutách hry. Naštěstí pro domácí znovu lovil gól z branky kopřivnický Luděk Fabián.

V brance domácích nastoupil do druhé půlky místo Štolcara mladý Bavlnka, který své spoluhráče podržel několika výbornými zákroky.
Zápas se lámal někde kolem desáté minuty druhé půle. Přestože hosté hráli přesilovku, podařilo se domácím využít výpadku Kopřivnických a postupně odskočili na rozdíl až pěti branek 24:19. Přestože Kopřivnice tento náskok znovu stáhla na pouhé dvě branky, srovnat se jí již nepodařilo.

Drama vrcholilo v posledních dvou minutách, kdy domácí vedli 29:27 a měli míč. Hosté faulovali, ale Pernička nařízený sedmimetrový hod neproměnil.
Když kopřivnický Rachač patnáct vteřin před koncem snížil na rozdíl jediné branky, měla Kopřivnice ještě teoretickou naději na bodový zisk. Hustopeče však takticky držely míč a získaly důležité dva body.

„Bojovali jsme víc a chtěli jsme víc vyhrát,“ svěřil se po zápase jeden z klíčových hráčů závěru utkání Karel Jochman. „Potřebovali jsme zůstat v kontaktu o play-off a to se podařilo. Takže spokojenost.“

Trenér hostů Miroslav Bartoň hodnotil velmi vyrovnaný zápas tak, že mohlo vyhrát jedno nebo druhé družstvo.
„My jsme v závěru druhého poločasu nepokryli Jochmana a udělali dvě tři technické chyby a domácí byli o ten jeden gól šťastnější,“ svěřil se Miroslav Bartoň.

Trenér Legaty Martin Schöber si velmi pochvaloval diváckou kulisu.
„Hustopečským divákům se musí poděkovat. Dnes to byl pro Legatu životní zápas v boji o play-off. Máme osm bodů a v kontextu tabulky jsme se dotáhli na Hranice a Kopřivnici. Choďte víc, uvidíte lepší výsledky,“ vzkázal fanouškům hustopečské házené.