Ze seriálu silně obsazených halových závodů v Německu dorazí do Brna talentovaný Filip Neugebauer.
Ten předloni bojoval s velmi vážným zraněním, zázračně brzy se však dostal zpátky do výborné formy a také nyní v německých halách ho diváci nemohli přehlédnout.
„I když je pravda, že zrovna teď o víkendu v Dortmundu se mi nedařilo podle mého přání,“ přiznává dvacetiletý rodák z Divák na Břeclavsku.

Co se vám nepovedlo?
Pronásledovala mne smůla, měl jsem i špatné starty. Každý den se situace opakovala: v jedné jízdě jsem skončil v top trojici, ale druhá jízda mi nikdy nevyšla, takže celkově jsem skončil až šestý.

Mezitím jste startoval i v halovém mistrovství Evropy…
Tam se mi dařilo jenom první den. Závod byl velmi dobře obsazený, přesto jsem v pátečním finále dojel na pátém místě. V sobotu jsem ale upadl v semifinále a do finále už jsem nestačil bohužel postoupit.

Vzhledem k tomu, že čeští motokrosaři haly zrovna nemilují, nejsou vaše výsledky vůbec špatné…
Já měl haly vždy rád a chtěl jsem je pravidelně jezdit. Jenomže ta příležitost se naskytla až loni, kdy jsem dostal možnost jezdit za německý tým Pfeil.

Do Ronda se těšíte?
Od Ronda čekám dobré závody, skvělou atmosféru, a také doufám, že se mi podaří v pátek i v sobotu stát na bedně.

Ptal jsem se hlavně proto, že na Rondo moc dobré vzpomínky asi nemáte…
Je fakt, že poslední dva starty v Rondu jsem odskákal naštípnutým zápěstím, ale jinak jsem tam ještě jako divák vždy rád chodil. Je tam pokaždé výborná atmosféra, a navíc se těším, že se po dlouhé době zase ukáži českému publiku. Letos zůstávám v německém týmu a těch příležitostí závodit doma moc nebude.