Přestože v sále sedělo několik českých olympioniků, významných osobností, partnerů či zastupitelů měst, Baťka v uvítací řeči pozdravil především mladé břeclavské sportovce a jejich trenéry, za což sklidil od obecenstva potlesk. „Taky mám doma děti a vidím, jak to mají dneska těžké. Je spousta možností, jak trávit volný čas a bohužel spousta z nich jej tráví na počítači, na mobilech,“ prozradil.

V Břeclavi se konal slavnostní galavečer s vyhlášením nejlepších sportovců projektu Fosfa Sport.
FOTO: Krpálek či Neumannová. Olympionici předali ocenění břeclavským sportovcům

Díky tomu, že sám v dětství sportoval, považuje pohybové aktivity za velmi důležité pro vývoj osobnosti. „Sport je aktivita, při níž na mobilu děti nebudou,“ podotkl Baťka.

Ve svém projevu vzpomněl i na první spolupráci s břeclavskými sportovními oddíly, které předcházely vzniku projektu Fosfa Sport. „První klub, který jsme v Břeclavi začali podporovat, byl volejbal pod vedením pana Rylicha. Následně jsme začali spolupracovat s paní Krásnou, která vedla tým juda,“ připomněl.

Vyhlášení nejlepších sportovců projektu Fosfa Sport

Zdroj: Jakub Tomšej

K založení společného projektu, který v Břeclavi spojuje atletiku, fotbal, stolní tenis, volejbal, hokej a judo, jej přiměl i osobní zážitek z jedné ze sportovních akcí. „Když jsme pořádali olympiádu základních škol, viděl jsem angažovanost mladých lidí. Když jsem se jich ptal, proč těm dětem pomáháte, řekli, že když byli děti, také jim starší pomáhali. Najednou jsem v tom viděl smysl, proto jsem chtěl vybudovat něco, co bude mít dlouhodobý charakter. Vznikl projekt Fosfa Sport, za který jsem upřímně moc rád,“ dodal Baťka.

Kouč břeclavské fotbalové přípravky Jan Svoboda získal ocenění trenér roku.
Trenér roku Svoboda: Kluky nám loví Slovácko i Brno. Fosfa klub pozvedla