Ten přijal pozvání na besedu do nové posilovny, která patří motocyklovému závodníkovi Marku Svobodovi a Petrovi Zoubkovi.
„Petr vyrábí posilovací stroje a vybavil jimi i fitnesscentrum Pavola Jablonického v Olomouci, z této známosti vyplynulo i pozvání na dnešní besedu a Pavol přijal,“ uvedl spokojeně hostitel Marek Svoboda.

Bicepsy, tricepsy, trapézy a mnoho dalších názvů svaloviny bylo neustále skloňováno během besedy, která se odvíjela v příjemném prostředí posilovny, přímo mezi mučidly. Třicítku tázajících se, převážně mladých mužů, zajímalo vše, od zážitků z mistrovství světa, trénink až po praktické rady, jak získat formu.

„Musíte vždycky vycházet z toho, co vám nadělil Bůh, a s tím pracovat. Neklást si nesplnitelné cíle, být trochu realista. Ale současně mít své sny a postupně si je plnit, nechat se sám sebou překvapovat. Nerad slyším, když někdo řekne to nejde, vždycky to jde. To ví každý, kdo dělá vrcholový sport, tam pracujete na ostří hrany a saháte až na dno svých sil,“ vyprávěl Jablonický.

„Nepřemýšlejte o tom a začněte na sobě dělat, ostatní přijde samo, postupně. Když jsem ve dvaceti začínal, netušil jsem, že budu mistrem světa, prostě mě to začalo bavit. Když mi pak jednou řekli, že pojedu na soutěž, tak jsem se skoro vyděsil. „Předvádět se na pódiu a ještě k tomu v plavkách?“ neuměl jsem si to představit a nakonec to šlo,“ smál se Pavol Jablonický.

„Když jsem pak měl jet na mistrovství světa, nepřemýšlel jsem o tom, jak to dopadne, mým největším snem bylo se tam vůbec dostat.“„Jaký to byl zážitek vyhrát? Nedá se to popsat. Stojíte na pódiu a řeknou vám, že jste mistrem světa. Neumíte to ani pochopit, ale je to současně jako sto orgasmů najednou, je to něco úžasného,“ snaží se přiblížit pocity Pavol Jablonický, kterého v nejbližší době čeká netradiční natáčení s Českou televizí. „Chtějí nafotit prý části svalů do 3D studia k nějakým pohádkám,“ směje se. A co je neustálou motivací Jabloneckého k náročné dřině s tělem? „Život se přežije, vy se otočíte a můžete si říct, něco se podařilo, a to je lepší než mít deset mercedesů.“

Takhle bezprostředně a poutavě si Pavol Jablonický vyprávěl s příznivci téměř tři hodiny, a tak se hustopečské dívky a ženy teď mají na co těšit. Pokud si totiž pánové vezmou slova mistra světa k srdci a máknou, bude krásných kluků ve městě jako hub po dešti. Už teď si je nezadaná děvčata mohou chodit vyhlížet do nové posilovny a přitom si trošku vylepšit postavu, aby šance byla větší.