Pravému křídlu hustopečské Legaty Marku Jahodovi se dostalo významného ocenění. Byl nominován mezi extraligovou elitu a zahrál si proti nejlepším hráčům, kteří v domácí házenkářské soutěži nastupují.

„Já jsem nastoupil za Západ a bohužel jsme o nějaké čtyři body prohráli,“ naoko litoval nominovaný hráč. Příliš velký přínos však v akcích tohoto typu nevidí. Podle něj se diváci mnohem lépe pobaví na utkání, ve kterém o něco jde.

„Navíc nám chyběla souhra, takže se spousta akcí nepodařila,“ komentoval autor dvou branek v zápase. Jeho výkon se ale jeho trenérovi Zdeňku Missbachovi líbil.

„Myslím, že Marek dokázal, že mezi nejlepší extraligové hráče patří. Škoda jen, že se mu nepodařilo proměnit jeho trhák,“ usmíval se Missbach. Pravé křídlo Legaty bylo vybráno mezi deset střelců samostatného úniku. Avšak vyhlášený technik Jahoda ve svém pokusu překvapivě zklamal.

„My jsme byli domluveni na určitém provedení, ale brankář, který mi nahrával, to asi neslyšel. Takže to dopadlo úplně jinak a já jsem nedal,“ smál se neúspěšný exekutor.
Vše si mohl i se svým klubovým trenérem vynahradit na galavečeru spojeném s udílením cen a následném rautu. „Byla to výborně zorganizovaná akce. Jednou za rok jsme se sešli všichni trenéři a staří známí. Bylo to bezva,“ prohlašoval kouč Missbach. A téma? To bylo na házenkářském večeru jasné.

Marek Jahoda byl na tomto večeru v trochu svízelné situaci. Nepotkal totiž žádného svého známého. „Ti kluci byli všichni moc mladí. Moji bývalí spoluhráči většinou hrají někde v zahraničí. Ale to neznamená, že jsem se nepobavil,“ upozornil nominovaný hráč.

V kabině si možná vyslechne nějaké narážky na neproměněný pokus. „Je to celkem pravděpodobné. Počítám, že nejaktivnější v tomto směru budou Petr Kučerňák s Jirkou Bavlnkou,“ zakončil se smíchem Jahoda.