Remíza daleko více vyhovuje Moravskému Krumlovu, který si prakticky zajistil druhé místo v základní části, zaručující přímý postup do semifinále. Břeclav po letech čekají boje ve čtvrtfinále play-off. „Spokojeni určitě nejsme. Výsledek nám nenahrává. Do zápasu jsme šli s tím, že bychom rádi vyhráli a v samotném průběhu jsme měli dobré šance. Nicméně hned na úvod jsme inkasovali nepříjemnou porážku, když dobře hrající Adámková neproměnila mečboly s Ertlovou. Zavážila taky třísetová prohra Kučerové v posledním zápase. Ten výkon mi k ní neseděl,“ hodnotil utkání kouč MSK Petr Nedoma.

Podle očekávání byla hlavní postavou Moravského Krumlova v cestě za důležitým bodem v Břeclavi Dana Čechová. Účastnice dvou olympiád i na jihu Moravy potvrdila své výsadní postavení, když vyhrála všechny tři duely. Třiatřicetiletá rodačka z Hodonína ztratila celkem dva sety, jeden s Kučerovou a jeden s Ellöovou. „Remíza je pro nás dobrý výsledek, jsme vyrovnanými soupeři. Udělala jsem tři body, takže nemůžu říct, že bych byla nespokojená. Na druhou stranu to ale vždy může být lepší,“ hodnotila svůj výkon Čechová.

ZBYTEK FORMALITOU

Břeclavanky rychle prohrávaly 1:3, ale následně dokázaly otočit vývoj na 4:3, když se postupně z výhry zaradovala Ellöová, Kučerová i Adámková. Poté si ovšem slovo vzaly znovu hráčky hostujícího Moravského Krumlova. Čechová nejprve porazila ve třech setech Adámkovou a po překvapivě hladké výhře Mikulcové nad Kučerovou se hostující tým dostal opět do vedení.

O dělbě bodů rozhodla v závěrečné čtyřhře dvojice Adámková s Kučerovou. „Zápas by se mi lépe hodnotil, kdybychom vyhrály, remíza je něco jiného. Na druhou stranu jsem ráda, že za stavu 4:5 jsme se s Anetou dokázaly vyhecovat a urvaly remízu,“ uvedla Adámková.

Po pátečním smírném výsledku tak Břeclav ze třetí pozice ztrácí na druhý Moravský Krumlov dva body a i když do konce základní části zbývají oběma týmům dvě kola, zdá se být o pozicích pro play-off rozhodnuto. „Zbylé zápasy budou v uvozovkách formalitou,“ přiznal Nedoma.

Závěrečná utkání sehrají hráčky Břeclavi příští víkend.

VÁCLAV PETRŮ