Po úvodní sekci tří erzet se dostal do vedení Pech, který do nočních průjezdů vstupoval s dvousekundovým náskokem, po páté erzetě ho ale předstihl Kopecký, který útočí na rekordní devátý triumf v populární rallye mezi jihomoravskými vinicemi. „Jsme maximálně spokojení. Všechno fungovalo dobře, šotoliny se poměrně pročistily a přilnavost byla mnohem lepší než v prvním průjezdu. Krizovky jsme neměli. Musím poděkovat týmu i Honzovi za skvělou práci a fanouškům za podporu,“ řekl lídr českého šampionátu Kopecký a ocenil práci navigátora Jana Hlouška.

Fotbalistům Lanžhota (v bílém) utekl postup do MSFL o dva body.
Lanžhot připravil o třetí ligu vlastňák z 95. minuty. Jsme za hlupáky, ví Hílek

Zatímco pilot vozu Ford Focus WRC Pech ovládl oba delší úseky úvodní sekce, domácí jezdec Kopecký se Škodou Fabia RS Rally2 vyhrál o sedm desetin sekundy nejkratší test dne. Na předposledním testu noční sekce ovšem Pech v jednom z odbočení chyboval a v jeho cíli ztratil na prvního osm vteřin. „Byla to hustopečská férovka jako loni,“ hlesl Pech.

Třetí příčku drží Adam Březík, jenž ztrácí na Kopeckého 24,6 sekundy, čtvrtý je Dominik Stříteský. „Za tmy mi to vždycky šlo, takže jsme to teď jen potvrdili. Hezky jsme se svezli. Noc má prostě své kouzlo a je jen škoda, že se za tmy nejezdí na více závodech. Pořadí je prakticky stejné jako jindy, jen jsme si prohodili pozice s Dominikem, za což jsem rád. Zítra se budeme snažit pokračovat v tomhle tempu,“ pronesl po první etapě Březík.

Soutěž po havárii opustil například černý kůň kategorie 2WD Peter Surovič, technika zastavila i přední piloty historických automobilů Aleše Jirátka a Jiřího Šrámka. Domácího Jakuba Fridricha technické problémy vůbec nepustily na trať.

Loňský ročník hustopečské rally ovládl Jan Kopecký, v pátek a v sobotu se na jihu Moravy uskuteční už osmnáctý ročník tradičního podniku.
Rally se vrací mezi vinohrady, do Hustopečí míří elitní špička i historické vozy

Ve druhé a zároveň tedy závěrečné etapě 18. Agrotec Petronas Rally Hustopeče čeká na soutěžící dalších šest rychlostních zkoušek v celkové délce 81,4 kilometrů. Na závěrečnou cílovou rampu by měly nejlepší posádky dorazit v sobotu krátce po druhé hodině odpoledne.

Rally Hustopeče, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - po 1. etapě:
1. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia RS Rally2) 29:51,7, 2. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) -5,8, 3. Březík, Krajča -24,6, 4. Stříteský, Hovorka -41,0, 5. Cvrček, Prokorát (všichni Škoda Fabia R5) -1:32,6, 6. Martin Vlček, Kunst (Hyundai i20 R5) -1:36,7.