Janků vyhrála bez porážky svou kvalifikační skupinu před Babákovou (MS Brno), Tušlovou (Hodonín) a Hrbáčkovou (Dubňany). „Zabojovat musela jen s Babákovou, na kterou potřebovala pět setů. Ve čtvrtfinále začala suverénně s Denisou Pyskatou z Lanžhota, vyhrála snadno první dva sety, ale pak její útok ztratil na údernosti. Pyskatá se neuvěřitelně zlepšila a kladla tuhý odpor.

Vedla v pátém setu 8:6 a teprve pak dokázala Janků odvážnými míči rozhodnout ve svůj prospěch. Také v semifinále s Blechovou z Dubňan potřebovala k dalšímu postupu Janků pět setů, ten pátý ale zvládla bravurně a vyhrála 11:3,“ popsal cestu turnajem trenér MSK Břeclav Jaroslav Hýbner. Finálový duel mezi dvěma spoluhráčkami už tak vypjatý nebyl a Janků ho vyhrála 3:1.

„Šubíková v týdnu před turnajem zjistila na své pálce nebezpečnou prasklinu a v sobotu hrála poprvé s novou pálkou, na kterou nebyla vůbec zvyklá. V základní skupině snad i proto prohrála 1:3 s Blechovou a 2:3 s Kmeťovou, v obou případech po dobrém výkonu,“ naznačil možný problém Hýbner. Ve II.stupni dvouhry pak její výkony gradovaly. Babáková nebyla pro Šubíkovou rovnocennou soupeřkou, a ani Hrbáčková z Dubňan jí moc velký odpor nekladla.

V turnaji chlapců si své uhrál Jan Vašíček z MSK Břeclav, věkem ještě mladší žák. V základní skupině sice na úvod prohrál s Podrazilem ze sousedního Hodonína pak si ale vybojoval postup ze druhého místa po výhrách nad Toufarem (MS Brno) a Krausem (Hodonín). V osmičce nejlepších dorostenců kraje již ale dalších úspěchů nedosáhl.

„Ve čtvrtfinále podlehl v dobrém zápasu Vybíralovi ze Znojma, v boji o pořadí ho pak vyřadil Hašlík z Hodonína, který se v poslední době stává jeho noční můrou. I tak je ale konečné sedmé místo pro Vašíčka dalším úspěchem,“ naznačil břeclavský trenér.

V Hustopečích se souběžně hrál i žebříčkový turnaj nejmladšího žactva kraje. V soutěži chlapců získal Filip Růžička (Agrotec Hustopeče) třetí místo. Hned za ním se umístili hráči Sokola Kobylí Jiří Novák a Vít Hoch. Děvčat se v Hustopečích sešlo jen pět. Za suverénní hodonínskou Ilčíkovou se seřadily všechny čtyři nejmladší naděje MSK Břeclav, z nichž si nejlépe vedly Martina Vašíčková a Natálie Vrzalová.