Ten by měl nahradit dlouholetou oporu mužstva Antonína Schwarzera, který odešel hrát do Německa. Goga je zkušený hráč, který více než deset let hrál v zahraniční. Do Hustopečí přišel ze Španělska, kde hrál za druholigový klub Cartageny, přetím hrál německou ligu.

„Stolní tenis jsem začal hrát v šesti letech v tréninkovém středisku mládeže doma v Topolčanech,“ prozradil nám tento sympatický hráč, který má rád českou skupinu Kabát. „V jedenácti jsem už byl v Bratislavě ve středisku vrcholového sportu a o čtyři roky později jsem hrál dvě sezóny nejvyšší domácí soutěž superligu. Potom jsem odešel do německého TTC Eilenburg. Tam jsem hrál spolu s Petrem Hoferikem, kterého jsem znal ještě z dob společné žákovské reprezentace. Byla tam dobrá parta a my jsme se s Petrem hodně kamarádili.“


Právě současný hrající trenér hustopečského extraligového týmu stojí za jeho přestupem ze Španělska do Hustopečí.
Já jsem byl poslední sezónu ve Španělsku zraněný a pouze trénoval děti. A protože se mi letos nechtělo vracet do Španělska, kontaktoval jsem Petr, jestli neví o některém českém klubu, kde by bylo volné místo. Zájem byl právě v Hustopečích a brzy jsme se dohodli. Hraje se tady kvalitní soutěž a je to celkem blízko do Topolčan. Před lety jsem Petrovi pomohl do Německa a on mi to teď vrátil.


Jak se vám líbí podmínky v Hustopečích a budete zde i trénovat?

Protože pracuji v Topolčanech v rodinné firmě, budu trénovat doma a dojíždět pouze na zápasy. Topolčany jsou jedním z nejúspěšnějších klubů v historii slovenského st. tenisu a tomu odpovídají i tréninkové možnosti. I když herna pro st. tenis v Hustopečích je opravdu vynikající. Samostatná hala pro tento sport se vidí málokde. Co vím od Petra, tak Hustopeče jsou seriózním klubem a s podmínkami smlouvy jsem spokojen.


Měl jste možnost už poznat i město?

Je to pěkné malé městečko a to je mi blízké. Navíc tu má sport tradici. Pokud vím, tak zdejší házenkáři taky hrají extraligu.


Jaký typ hry vyznáváte a na co se mohou těšit diváci, kteří přijdou na extraligu?

Jednoznačně je mi blízká útočná topspinová hra. Nerad bráním. A na co se mohou těšit diváci? Já doufám, že uvidí z mé strany bojovnost a pěkné zápasy. A kdyby byly vítězné, tak by to bylo lepší.


Znáte se se svými dalšími spoluhráči v družstvu?
Kromě Petra Hoferika se znám ještě s Dvořáčkem z mládežnických kategorií. Jinak nikoho neznám.“


Jaké si kladete v sezóně cíle?
Vím, že Hustopeče jsou vyrovnané mužstvo, které bojuje o play-off. Doufám, že se nám to letos povede. V extralize jsou čtyři silná družstva a o další dvě postupová místa může bojovat další čtveřice týmů. Každopádně postup bude zase velmi těsný. Po zranění člověk nikdy neví kde je, a já doufám, že se vrátím tam, kde jsem byl, a tato soutěž mi v tom pomůže.