Tuto sobotu pokračovala ve Slavičíně jedenáctým a dvanáctým kolem druhé florbalová liga žen, divize VI. Na lanžhotské holky čekal FBC Zlín a vedoucí tým tabulky SK Snipers Slavičín.

Na hřišti panovala skvělá nálada a florbalistky si docela věřily. Úvodních pár minut bylo jen oťukávání, avšak pomalu začalo přituhovat. Čekalo se jen na soupeřovu chybu. Hra se stávala rychlejší a agresivnější. První otevřel skóre Zlín, a to po střele z dálky.

Do druhé třetiny vstupovaly hráčky Lanžhota s pokyny víc hrát do těla a hlavně střílet z jakékoli možné pozice. V čase 2:30 si Elen Stachovičová obhadila hráčku a snažila se proběhnout kolem ní. Ta však stála jako přibitá a Elen Stachovičová se skácela na zem. Následovalo vyloučení za bránění ve hře a Lanžhot mohl hrát přesilovku. Prvních pár pokusů Lanžhoťanek bylo neúspěšných, obrana si sice pěkně přihrávala vzadu, ale na soupeřovu bránu toho moc neletělo. O dvě minuty později ukončil ,,šavlovačku“ před bránou, kterou hájila Kristýna Matušková, nešťastný gól. Celek z Podluží tak prohrával už 0:2.

Florbalistky Lanžhota se ale umí naštvat a chtěly odplatu. O tři minuty později padl ukázkový kontaktní gól od Katky ,,Sklenky“ Sklenářové, 1:2. Poté se Jiřka Jelínková obtočila kolem soupeřovy brány a bylo vyrovnáno, 2:2. Následovala etapa plná střel a střetů. Pár minut před koncem se ale podařilo Zlínu vstřelit vedoucí branku. ,,Time out,“ křičel trenér Lanžhota ,,Mamut“. Menší odpočinek a hlavně cenné rady se vyplatily. Za pár sekund byla vidět kombinace Jiřky Jelínkové a Ádi Kolibové, která skončila vyrovnávací brankou. Následoval sice velký tlak z obou stran a na hráčkách Zlína byla vidět únava, ale konečný výsledek 3:3 se už nezměnil.

Ve druhém zápase se Lanžhoťanky snažily hlavně bránit a překazit soupeřovu přihrávku. Právě kvalitní kombinace a běhavost jsou největšími přednostmi lídryň tabulky. To se ale začalo projevovat i na podobě skóre. V první třetině Lanžhot inkasoval třikrát. Ve druhé třetině se hra vyrovnala. Sokolky napadaly rozehrávku a celkem dobře zabraňovaly střelám na bránu. Gólmanka Matušková jako by čarovala. Slavičín ji dokázal překonat jen jednou. V závěrečném dějiství měla Áďa Kolibová obrovskou šanci vstřelit gól do prázdné brány po tom, co jí nahrála Jiřka Jelínková. Ale neuspěla. Lanžhot tak nakonec podlehl domácím florbalistkám 0:7. V tabulce je osmý.

V příštím kole, v sobotu 29. ledna, přivítají florbalistky Sokola v lužické hale Sokol Židenice C a Uherský Brod.

TJ Sokol Lanžhot vs FBC Zlín 3:3 (0:1, 2:1, 1:1)
TJ Sokol Lanžhot vs SK Snipers Slavičín 0:7 (0:3, 0:1, 0:3)
Sestava Lanžhota: Kristýna Matušková – Lucie Sítková, Andrea Šindelářová, Ivana Gálová, Lenka Trojanová – Kateřina Sklenářová, Hanka Sklenářová, Petra Čejková, Adéla Kolibová, Jiřina Jelínková.

ANDREA ŠINDELÁŘOVÁ