Byl jste spokojen s letošní startovní listinou?
Letos to bylo těžší než obvykle, protože máme olympijský rok a navíc bylo kvůli koronaviru zrušeno halové mistrovství světa, takže ne všem závodníkům zapadal tento termín do jejich přípravy. Přesto se nám ale podařilo opět zajistit kvalitní startovní pole. O tom jasně svědčí fakt, že v soutěži mužů tři borci skočili 230 centimetrů a víc.

Kdo z oslovených nepřijel?
Do mužské soutěže jsme měli domluvené dva medailisty z loňského mistrovství světa – stříbrného Akimenka a bronzového Ivanyuka. Jenže na začátku roku bohužel přišel plošný zákaz startů pro ruské závodníky od světové atletické federace.

Rostou finanční nároky výškařů oproti minulým letům?
To bych neřekl. Třeba Barshim nabo Lasitskeneová jsou hodně drazí, ale i oni už u nás byli. Ostatní jsou v našich možnostech, někteří ani nechtějí žádné startovné a sami se nám nabízejí. Je to pro ně zážitek. Například Kubánec Zayas u nás vůbec poprvé startoval v hale, pro Keňana Saweho byl zase šok, že se skákalo s hudbou.

Máte ještě nějakou vysněnou hvězdu, kterou byste chtěl do Hustopečí přivést?
Z těch současných už u nás snad všechny byly. Jako čestné hosty bych chtěl pozvat Stefana Holma a Carla Thränhardta. Z těch, co skočili přes 240, jsou oni poslední, kteří u nás ještě nebyli.