„Bohužel náš tým postihlo trochu smůly. Jezdec Marek Sukup se nekvalifikoval. V poslední šanci, kde se snažil ještě do závodů dostat, se stal vážnější úraz místnímu jezdci. Byl potřeba přivolat i vrtulník, a tak byl závod odmávnutý červeným praporem a předčasně ukončený. Pozice, na které se Marek nacházel, ke kvalifikaci nestačila,“ mrzelo majitele týmu Martina Osičku.

Za to další jezdci jeho týmu, divácký rodák Filip Neugebauer a Francouz Florent Richier se kvalifikovali, ale smůla je neopustila. V minulém podniku totiž Neugabauerovi znemožnilo lepší umístění poškození přední brzdy během jízdy, z čehož byla konečná šestá pozice.

„Florent Richier odstartoval jako první a tuto pozici si velmi dlouho držel. Na jednom skoku se mu ale motorka vypnula a Florent s poruchou musel zajet do depa a první jízdu nedokončil. Tu druhou odstartoval také v přední linii a dlouho se ze svého druhého místa pral dopředu. Ve střídavých pozicích nakonec dojel jako druhý,“ řekl s úlevou Osička. Francouz v součtu skončil desátý.

„Filip Neugebauer v první jízdě neodstartoval nejlépe, ale hned se dral dopředu. „Bohužel následoval malý pád, kde si Filip narazil kotník, ale tuto první jízdu i s úrazem dojel na sedmnácté pozici. Během čekaní na druhou jízdu mu kotník opuchl a Filip musel zažádat o lékařskou pomoc,“ dodal Osička.

Do druhé jízdy sice Neugebauer nastoupil, avšak kvůli bolestem nohy závod nedokončil. Celkově z toho bylo jednadvacáté místo.