Do depa se v sobotu v podvečer sjeli ti nejznámější jezdci jako Martin Žerava, Petr Bartoš, Kornél Németh, Josef Kulhavý a samozřejmě nechyběli ani jezdci Osička MX Teamu Jiří Čepelák, Florent Richier, Marek Sukup a junioři Filip Podmol s Matějem Hejhalem.

Tento závod musel pro zlomeninu ruky vynechat velmi talentovaný juniorský jezdec velkobílovického týmu Václav Kovář, Ten přijel své spolujezdce z podpořit alespoň svou přítomností.

První zvuk motokrosových strojů byl slyšet v neděli po osmé hodině ranní, kdy začaly volné tréninky. „Kolem jedenácté se jezdci vrhli na kvalifikaci. Ve třídě MX2 i přes pád a bolest kotníku zajel nejrychlejší kolo Florent Richier s časem 1:40,780 minut, od druhého místa až do pátého jeli jezdci ve stejné sekundě, dělili je jen setiny,“ popsala Martina Sukupová, která jezdce na závody pravidelně doprovází.

Ve třídě MX3 byl jednoznačně nejrychlejší Martin Michek, druhý čas zajel Petr Bartoš a čas třetí byl Osičkův jezdec Jiří Čepelák.

„První závodní jízda v MX2 patřila Florentovi Richierovi, ten si držel první příčku a pořádný odstup. Až za ním se seřadilo pole čítající nejlepší jezdce. Při startu se moc nepoštěstilo Markovi Sukupovi, který bojoval a dral se dopředu ze třináctého místa. Nakonec si vybojoval své a projel cílem jako čtvrtý,“ potvrdila slušné vyhlídky mladého jezdce Sukupová.

Juniorům se ale moc nedařilo. Matěj Hejhal po pár minutách odstoupil kvůli technické závadě a Filip Podmol upadl, takže dojel až na 25. místě.

V kategorii MX3 startoval Čepelák ze sedmého místa, chvíli byl i třetí, ale před průjezdem cílem ho předjeli ještě další dva jezdci.

První v zatáčce druhé jízdy MX2 byl opět Florent Richier nejrychlejší, takže získal další holeshot. „Po pár kolech se pořadí zamíchalo, ale stále vedl Richier se slušným náskokem. Celkem podařeného startu znovu využil Marek Sukup a předjel s přehledem své spolujezdce a dostal se tak za Richiera. Ten musel zvolnit kvůli bolestivým mozolům na rukou, ale i tak si držel svou první pozici,“ popsala trable francouzského jezdce Sukupová.

Její syn Marek si také vytvořil na druhém místě náskok, díky tomu se udržel na dobré pozici až do konce. Přestože v posledních dvou kolech dostal defekt zadního kola, dojel alespoň třetí,“ dodala spokojená matka. Celkově vyhrál Florent Richeir a Marek Sukup byl třetí.

Jiří Čepelák na tom byl ve druhé jízdě MX3 podobně jako ve svém prvním vystoupení a znovu si vyjel v cíli slušné páté místo. V celkovém hodnocení závodu poskočil ještě o stupínek výš.