Zvítězil také ve dvojskifu s Alešem Suským a na párové čtyřce s Alešem Pospíšilem, Daliborem Nedělou a Alešem Suským. Pobyt v areálu, kde vyrůstal, si evidentně užíval a všude rozdával úsměvy.

Jak se vám závodilo?
Nechal jsem se přemluvit na poslední chvíli ve čtvrtek. Kluci říkali, ať přijedu. Jsem v plné přípravě na světovým šampionát na Floridě, který se uskuteční na přelomu září a října. Nechtěl jsem si teda v přípravě odskočit. Na druhou stranu Slovácká regata je doma, je to Břeclav, mám to tady strašně rád, dobře se mi tady závodí a lidi jsou perfektní. Přijel jsem strašně rád a jsem šťastný, že to dopadlo, jak to dopadlo. Svezl jsem se i na kormidle, což u mě není úplně zvykem, protože kormidelníci váží padesát kilo, já mám přes devadesát. Ale chtěli po mně, abych byl kormidelník, tak jsem se toho ujal. (smích). Z víkendu jsem nadšený a těším se na příští rok.

Slovácká regata se konala o víkendu na řece Dyji v Břeclavi. Tradičních veslařských závodů se zúčastnil i český olympionik Lukáš Helešic.
Domácím se na Slovácké regatě dařilo, představil se i Helešic

Stihl jste i potrénovat?
Přijel jsem v pátek, takže nějak extra jsme netrénovali. S kluky se známé dlouhé roky, sehranost se nezapomíná. Jenom jednou jsme si sedli do dvojskifu s Alešem Suským a trošku se připravili.

Jak často se dostanete do Břeclavi?
Veslování je časově náročný sport, takže je to občas obtížné. Z Prahy se dostanu do Břeclavi jednou, dvakrát do měsíce, někdy za dva měsíce. Trénuju od pondělí do soboty, takže tréninkový plán je opravdu nabitý. A potom jet domů není úplně jednoduché, po D1 to není úplně bez komplikací. (smích) Když ale dojedu do Břeclavi, jdu si zatrénovat do klubu a popovídat s lidmi okolo veslování, co je nového.

Jaké jsou vaše plány v následujících týdnech?
Vracím se do Prahy a pak odjíždíme na dvoutýdenní soustředění na Slapy. Sedmnáctého září odlétáme do dějiště mistrovství světa na Floridu, kde máme týden čas se aklimatizovat. Díval jsem se na počasí a je tam přes noc až 28 stupňů, takže kdybychom trénovali v Břeclavi, bylo by to podobné jako na Floridě. (smích)

Jaké máte ambice na mistrovství světa?
Ambice jsou velké, člověk si musí dávat náročné cíle. Chceme se dostat do finále A. Každá předjetá loď ve finále A by potom byla velkým úspěchem.

VÁCLAV PETRŮ