První kolo kvalifikační soutěže se konalo v Ostravě a sešlo se tam více než pět set závodníků. Až do úspěšného finále se probojovaly žákyně Anna Třináctá a Tereza Pilátová, které obsadily ve svých váhových a věkových kategoriích první místa a získaly první cenné body. Přitom Třináctá je letos nováčkem v kategorie mladších žákyň. O stupínek níž se umístila Dagmar Kašubová, která vybojovala stříbrnou medaili.

Bronzovou medaili získal Miroslav Tržil, který se dobře popasoval s přechodem do dorostenecké kategorie. Napodobila ho poté i Aneta Straková a také si na krk pověsila bronz.

Uprostřed závodního pole se umístil Lukáš Beneš, který je úplným nováčkem v účasti na soutěžích. Smůla se tentokrát nalepila na Šimona Slaného, kterého malá chyba stála postup do dalšího kola.

Ve stejnou dobu se konal v Uherském Brodě i turnaj pro nejmladší kategorii judistů. I zde obsazovali břeclavští judisté medailová místa. Stříbrnou medaili vybojovali Ema Helešicová, Matěj Helešic a Jiří Redek. Bronzovou medaili získali Tomáš Peterka, Tomáš Ciprys a Lukáš Uher.

Mezi oceněnými sedmi až desetiletými judisty nechyběli ani zástupce z Kostic. O umístění na stupni nejvyšším se zasloužila Lucie Bartošová v kategorii do 32 kg.

VĚRA A JAROSLAV KRÁSNÍ