Tak vysokým mistrovským stupněm se může pochlubit pouze hrstka judistů v kraji. „Plánovala jsem to dva roky, ale nebylo tolik času na trénink. Intenzivně jsem se připravovala několik posledních měsíců, obětovala letní prázdniny a podařilo se,“ popisuje skromně svůj nemalý výkon Věra Krásná.
Díky úspěšnému složení zkoušky, ale i dosaženému vzdělání se nyní může zařadit mezi profesionální trenérskou elitu.

„Požádám svaz o udělení licence trenéra první třídy. Mimo jiné to znamená, že u mě budou moci judisté skládat zkoušky až do prvního mistrovského stupně, tedy prvního danu,“ vysvětluje několikanásobná mistryně republiky a medailistka z policejního mistrovství Evropy.

Podobné ambice má i jako trenérka mládeže. „Potěšilo by mě, kdyby z mých svěřenců vzešli minimálně mistři republiky. Ráda bych viděla někoho z nich třeba na olympiádě,“ dodala.

Ke zkouškám ji vyprovokovaly právě děti, které trénuje.
„Neustále se mě ptají, kdy budu mít červenobílý pásek. Začala jsem o tom přemýšlet. Pak mi to nedalo a rozhodla jsem se pokračovat. Každá další zkouška se dá dělat po třech letech. Pokud nenastanou například zdravotní komplikace, je mým cílem šestý dan,“ prozradila jeden ze svých životních cílů Krásná.
Rodiče mladých judistů a všichni fandové bojových sportů touto cestou Věře Krásné blahopřejí a drží palce.

Tak vysoký cíl je totiž motivací nejen pro ni samotnou, ale také především pro desítky mladých nadějí, kterým tato žena předává své cenné zkušenosti a navíc obětuje značnou část svého volného času.

PAVEL KAŠUBA