V konkurenci sta mladých bojovníků z celé České republiky se Jihomoravané neztratili a zakončili tak na Vysočině nejlepším způsobem letošní ročník.

Judisté z Břeclavi i Kostic, kteří se této soutěže zúčastnili, se totiž bez výjimky dokázali probojovat až do finálových kol velké ceny a získali tak pro svůj oddíl další cenné kovy.

„Jako první nastoupila k bojům starší žákyně z Břeclavi Aneta Straková, která se ve finále utkala s domácím závodníkem. Aneta se však nedala zastrašit ani tím, že se jedná o chlapce, a během půl minuty ho složila k zemi. Získala tak první zlatou medaili,“ popsala první zlato své svěřenkyně trenérka Věra Krásná.

Její radost znásobila ještě Anna Třináctá, která končila svá utkání během patnácti sekund hozením soupeře na záda. Nejinak tomu bylo i ve finále. A konečně třetí zlatou medaili pro Břeclav vybojoval ještě mladší žák Šimon Slaný.„Stříbra nám ještě přidala Dagmar Kašubová a bronz David Pardovský,“ zakončila výčet medailí Krásná.

Za Kostice nastoupili jen dva závodníci v kategorii mláďat, David Dubec a Tomáš Obořil. Ostatní kostičtí judisté bojovali na domácích žíněnkách.„Lépe se dařilo Davidovi, který porážel jednoho soupeře za druhým a zastavil se až na nejvyšším stupni. Jen o stupínek níž se umístil Tomáš Obořil, který bral stříbro,“ doplnila trenérka.

Tomáš Obořil, David Dubec, Anna Třináctá i Šimon Slaný tak završili své působení ve své kategorii opravdu vrcholně. Od příštího roku přechází do vyšší věkové kategorie a budou se tedy muset vyrovnávat zkušenějším soupeřům.