Halový vicemistr Evropy a rodák ze Staroviček sice nesplnil účastnický limit 818 centimetrů, s letošním maximem 803 cm se ale drží vysoko v tabulkách. V technických disciplínách se v Portlandu nebudou konat kvalifikace, proto IAAF vyhlásila přísnější kvalifikační limity a nyní „dobírá" závodníky na základě aktuálních výkonů.

Juška s účastí předem počítal a riskl dokonce i pondělní odjezd na soustředění reprezentace do kalifornského střediska Chula Vista, kde si budou atleti týden zvykat na časový posun a ladit formu. „Ale strach mám, abych pak neletěl domů. Když tak holt pojedu do Kalifornie na dovolenou," řekl před odletem, když ještě neměl jistotu účasti na halový šampionát.

Juška je sedmým mužem v české výpravě. Limity splnili obhájce titulu v běhu na 400 metrů Pavel Maslák, bronzový medailista z posledního halového mistrovství světa Jan Kudlička a jeho tyčkařský kolega Michal Balner, halový mistr Evropy v běhu na 1500 metrů Jakub Holuša a koulař Tomáš Staněk, pozvání Světové atletické federace už dříve obdržel vícebojař Adam Sebastian Helcelet.

Ženskou část výpravy tvoří tyčkařka Jiřina Ptáčníková, běžkyně Kristiina Mäki a Kateřina Cachová, která splnila limit v běhu na 60 metrů překážek, ale díky pozvání IAAF se zúčastní pětiboje.

Juška o víkendu v Jablonci podruhé v sezoně překonal osmimetrovou hranici, letošní maximum z domácího šampionátu v Ostravě vylepšil o dva centimetry na 803 cm. „Jsem moc rád, protože jsem se zase v tabulkách trochu posunul a potvrdil, že těch osm umím skákat," prohlásil.

Juška vyhrál s náskokem 26 centimetrů na druhého Brita Bramleho, třetí skončil s o deset centimetrů větším odstupem Ir McMullen.