Na domácím halovém šampionátu se chtěl předvést. Jak by ne, v hledišti sedělo mnoho jeho příznivců a celá rodina. „Lístky jsem měl nakoupené, i když jsem ještě neměl skočený limit. I to mě motivovalo, abych jej překonal a nemusel pak lístky prodávat," vyprávěl už před startem dálkařské kvalifikace, která celý šampionát v pražské O2 aréně odstartovala.

Když došlo na první pokus, bývalý skokan břeclavské Lokomotivy s osobním rekordem 794 cm doletěl do vzdálenosti 7,79 m. „Po prvním pokusu jsem nevěřil, že by to mohlo stačit na postup, ale doufal jsem, že se ještě zlepším," říkal po soutěži vytáhlý rodák ze Staroviček.

Při obou následujících se pak ale netrefil odrazové prkno a bylo z toho jen 730 a 759 cm. „Nervy začaly, když jsem spadl na šestou pozici a po mně přitom skákala celá řada dálkařů s lepší výkonností. Viděl jsem všechny zbývající pokusy, ale jen malou škvírou v kapuci," přiznal Juška, který prožíval drama opřený o reklamní panel.

Nakonec ale nebyly delší více než dva závěrečné skoky soupeřů, mimo jiné i lídra evropských tabulek Francouze Gomise, který tak bude v boji o medaile chybět, přeestože letos skočil už 820 cm.

„Když to dobře dopadlo, neměli jsme ani já, ani trenér, slov. Jen v očích jsme měli odlesk štěstí. Atmosféra v hale byla neskutečná, všichni fandili, co mohli, viděl jsem i na rodiče. Finále je splněný sen, mám pro něj koupeno 14 lístků, tak jsem rád, že mě v něm blízcí uvidí. Budu v něm klidnější už proto, že cíl jsem splnil a mám jistotu šesti pokusů," dodal první český finalista.

Pokus o rekord

Sám má před sebou další výzvu. Rád by pokořil osmimetrovou hranici, čímž by překonal svůj osobní rekord. Tuto hranici v kvalifikaci žádný ze závodníků neskočil.

„Ideální by bylo 810 nebo 811 centimetrů, to bych totiž atakoval i český dálkařský rekord, nejen svůj. Ale už můžu být v klidu, mám splněno a můžu svůj start na domácím šampionátu jen vyšperkovat. Osmička mi tam visí už dlouho, na různých závodech mi tam s malými přešlapy padalo třeba i těch 810," těšil se Juška na šest finálových skoků, během kterých může předvést to nejlepší ze své formy.

Pražská O2 aréna má i své výhody. Povrch je totiž položený na deskách, a tak pod nohama palubovka pruží. „Jo, pod tretrama je cítit, že to kope. A já patřím k závodníkům, kteří nejlépe skáčou až tak čtvrtým pokusem. Tady bylo všechno zdlouhavé, mezi skoky jsem měl dvacet minut a trošku jsem zatuhl," vyprávěl Juška o specifikách pražské soutěže.

Dálkařské finále začíná již v pátek od 17:55 hodin.