Tím největším je rozhodně dorostenec Radek Juška, který se veleskokem v trojskokanské soutěži v Bratislavě zlepši o 58 cm a dostal se na první místo letošních dorosteneckých trojskokanů ČR výkonem 13,60 m, za ním je mezera 56 cm.

Sklízí ovoce příkladného přístupu k tréninkům, které absolvuje bez ohledu na počasí, Chybí mu speciální trénink na doskočišti, protože nejbližší regulérní doskočiště je asi nejblíže v Bratislavě.

Zlepšil se i v dálce, v Bratislavě předvedl sérii vyrovnaných skoků, z nichž pět bylo přes jeho dosavadní osobní rekord. Výkonem 643 mu zatím patří pátá příčka v ČR.

Za druhé největší překvapení je možno označit osobní rekord Natalie Grotové, která vkročila do kategorie žen časem 5:06,37, což znamená zatím sedmé místo v ČR. V klidných vodách juniorské kategorie se zdálo, že se smířila s průměrnými výkony, ale letos dovedla přípravu na maturitu zkloubit s kvalitním tréninkem.

Oba jsou svěřenci trenéra Chlumeckého. Třetí překvapení se jmenuje Anežka Buzrlová, věkem starší žákyně ze ZŠ Břeclav-Kupkova, která se začala věnovat kouli z nouze kvůli zdravotním problémům. Oproti loňsku přidala ke svému výkonu 1,26 m a výkonem 10,11 je na pátém místě v ČR. Po delší přestávce po zlepšení zdravotního stavu zkusila také „svoji“ disciplínu – skok vysoký a zlepšila se bez tréninku na 150.