V tomto druhém kole krajského přeboru kadetek nastoupily do prvního setu následující hráčky – smečařky K. Faltová a kapitánka T. Machová, blokařky R. Hemalová a B. Blažejová, jako nahrávačka hrála M. Backová, univerzálka S. Pániková a libero N. Kaňová.

Díky razantnějšímu útoku se družstvu naordinovaného trenérkou Vladanou Šedou dařilo získávat celkem rychle body. Krize přišla přibližně v polovině setu, kdy kvůli chybám při přihrávce plachtícího podání soupeřek došlo k vyrovnání stavu na 16:16.

Naštěstí se pak podařilo několikrát chytře zaútočit do části pole, které Šlapanice nedokázaly vykrýt a naše hráčky zvítězily 25:19.

Do druhého setu nastoupila na nahrávku I. Časná, na místo univerzálky M. Tesařová a na smeč A. Potměšilová a M. Peterková. Soupeřky se bohužel hned zpočátku ujaly vedení, které si udržovaly až do koncovky, v níž však zabojovaly domácí volejbalistky a vyhrály ji suverénně 25:21.

Ve třetím setu nahrávala D. Pyskatá a na postu diagonální hráčky se objevila M. Peterková. Díky zlepšené přihrávce si hráčky vyzkoušely i útočné kombinace, na které nedokázaly soupeřky správně zareagovat a umožnily útočit téměř bez bloku. Výsledkem bylo vítězství ve třetím setu rozdílem třídy 25:18 a k tomu i pohodlná výhra 3:0 na sety.

Druhé utkání bylo zdařilou kopií toho prvního – ztráty domácího týmu způsobovaly především chyby na přihrávce plachtícího podání soupeřek. Zásluhou lepšího útoku se je dařilo napravovat, a tak první set byl kořistí domácího týmu, který vyhrál 25:15.

Druhý set se zejména díky vynikajícímu podání M. Backové podařilo vyhrát 25:3, když tato nahrávačka dala 21 bodů za sebou. Ve třetím setu si vzhledem k vývoji utkání zahrála na bloku i nahrávačka D. Pyskatá, která také přispěla k výhře 25:20 a tedy 3:0 na sety.

Další dvojutkání sehrají kadetky Lokomotivy v neděli 17. října, kdy opět na domácí palubovce přivítají od 10 hodin soupeřky z DDM Kuřim.

VLADANA ŠEDÁ