Podle tabulkového postavení měl být tento souboj jednoznačnou záležitostí pro domácí tým, pravý opak však byl skutečností. Výkony břeclavských děvčat mají stále stoupající tendenci, což prokázala výborným výkonem proti Královu Poli o minulém víkendu.

Počínání svých budoucích svěřenkyň také pozorně sledoval z hlediště nový trenér kadetek, které jej jistě svou hrou potěšily.

V prvním zápase celek Brna jako již tradičně spoléhal na smečařky Terezu Neumannovou, klíčovou hráčku hrající ještě vloni za SK Nový Lískovec a Andreu Drápalovou.

Právě tvrdé podání Neumannové a smeče Drápalové zajistily Brnu v prvním setu vedení 14:3, Duhovka následně vyrovnala hru, postupně náskok stahovala, ale ztrátě setu již nezabránila.

Děvčata se poučila z prvního setu a v dalších ještě zlepšila svůj výkon ve všech činnostech. Kapitánka Eva Bartolšicová s Kristýnou Darmovzalovou strojově posílaly na polovinu soupeře jeden tvrdý smeč za druhým, Míša Podroužková na rozehrávce dobře kombinovala a Lucka Svobodníková na blocích přiváděla obě klíčové hráčky soupeřek k zoufalství.

Když k tomu navíc hráčky přidaly bezchybný servis a spolehlivý příjem, především Míša Charvátová a Bára Janíčková, zrodil se překvapivý, ale naprosto zasloužený výsledek.

Do druhého zápasu trenér Brna nenasadil již zmiňované opory, které šetřil na souběžně hrané utkání ligových juniorek. Takto oslabený celek soupeřek již neměl žádnou šanci proti rozjeté Duhovce, která za necelou hodinu soupeře doslova deklasovala. Za Duhovku si zahrály i žákyně Petra Barboříková na smeči a Monika Dvořáčková v poli a jejich výkon je určitě příslibem do budoucna.

Pod vedením trenérky Darmovzalové tak děvčata v konečné tabulce základní části obsadila třetí příčku, těsně za oběma favority, s bilancí 7 výher a 5 proher. Do tabulky o udržení ligové příslušnosti si ze základní části započítají 5 výher a 3 prohry.

V jarní části soutěže se utkají s nepostupujícími celky ze skupiny E - TJ OA Třebíč, VK Znojmo - Přímětice a TJ Sokol Nové Veselí.