Před několika lety byl trenérem svého času nejlepší české běžkyně Andrey Šuldesové, juniorské mistryně Evropy vběhu na 1500 metrů a české rekordmanky na 3000 metrů. Pak několik let působil v arabském Kataru, po krátké mpřestávce se přemístil do severní Afriky. Tam postupně prošel Maroko, Alžírsko a nakonec Tunis. Odtamtud se nečekaně vrátil před několika dny.

 

 

Zbyněk Kalužík

 

Úspěšný trenér Lokomotivy Břeclav Zbyněk Kalužík, který má za sebou bohatou a úspěšnou kariéru se vrací do své vlasti. Před několika lety byl trenérem svého času nejlepší české běžkyně Andrey Šuldesové, juniorské mistryně Evropy vběhu na 1500 metrů a české rekordmanky na 3000 metrů.

Pak několik let působil v arabském Kataru, po krátké mpřestávce se přemístil do severní Afriky. Tam postupně prošel Maroko, Alžírsko a nakonec Tunis. Odtamtud se nečekaně vrátil před několika dny.

Důvod návratu byl pochopitelný. Během jednoho rokuse mu podařilo posunout svoji svěřenkyni ke splnění limitu na mistrovství světa vÓsace. Jaké ale bylo jeho překvapení, když se dověděl, že nebyla na mistrovství nominována. Po neúspěšných intervencích na tuniském atletickém svazu volil jedinou cestu – co nejrychlejší návrat domů. Zatím neví, co bude dále podnikat. Chce ale i nadále pokračovat vtrenérské činnosti ikdyž tato profese má vČeské republice menší pole působnosti.

Ladislav Klim