„Je to závod koncipovaný jako časovka pro horská a trekingová kola,“ prozradila nám ředitelka závodu Ivana Matějíčková. „Je určena pro cyklisty amatéry, kteří rádi závodí, i pro ty, kteří se jen rádi projedou na kole.“

Na startu premiérového ročníku se pořadatelům sešlo 28 závodníků, kteří soutěžili ve čtyřech kategoriích. „S účastí při prvním ročníku jsme spokojeni,“ komentovala účast Ivana Matějíčková, která sama ráda jezdí na kole a v jejíž hlavě se zrodil nápad uspořádat tento závod.

„Trať je vedena převážně po polních cestách kolem hustopečských rybníků a mezi vinohrady tak, aby závodníci byli co nejméně v kontaktu se silničním provozem. Délka tratě 14,5 km a její profil je uzpůsoben i pro začátečníky,“ vysvětluje Matějíčková.

Přesto na závodníky čekalo na trati s převýšením asi 300 metrů jedno místo, které dokonale prověřilo jejich připravenost. Vrcholová prémie na Kamenném vrchu u Hustopečí dala všem pořádně zabrat a právě tady se rozhodovalo o konečném pořadí.

V hlavní kategorii mužů do 40 let zvítězil Petr Boháč v čase 39:43 min. Přibližně o půl minuty horší čas měl stříbrný Petr Korcián, třetí pak skončil Jakub Klein.

Mezi muži nad 40 let dominoval Vlastimil Zabloudil, který dosáhl vůbec nejrychlejšího času ze všech závodníků 39:28 min. Na stupních vítězů ho doprovodili Jiří Beňo a Miroslav Kadlec.

Mezi ženami zvítězila Jolana Bohdálková v čase 54:35 min. před Milenou Kaňovou a Lucií Šaumanovou. Pohár za vítězství v kategorii žen nad 40 let pak získala Iva Svobodová.

Podle nadšených ohlasů závodníků v cíli je vidět, že se pořadatelé trefili do černého a nemělo by zůstat u jediného závodu. „Pokud všechno vyjde, tak bychom chtěli, aby z tohoto závodu byla tradice,“ plánuje Ivana Matějíčková.