Kašík, který obsadil druhou příčku na skifu, byl poražen pouze Švýcarem Valentinem Suterem. Ve dvojskifu mix pak s Ellou Boldišovou vybojoval rovněž stříbrnou medaili.

Titul mistrů republiky v Račicích ve sprintu vybojovali bratři Denis a František Zaliberovi na dvojce, čímž zkompletovali svou letošní sbírku zlatých medailí z mistrovských závodů v disciplíně dvojky bez kormidelníka dorostenců. Přemožitele totiž nenašli ani při dubnovém mistrovství České republiky na dlouhé dráze, ani při červencovém mistrovství na klasické trati.

Softbalisté Locos Břeclav (ve vínovém) porazili Havlíčkův Brod.
FOTO: Softbalisté Locos porazili Havlíčkův Brod. K finále chybí poslední krok

Další zlatou medaili přidali na osmě, ve které je doplnil Jiří Třináctý a veslaři z VK Bohemians. Zlato si na krk po napínavém závodě skifů juniorů zaslouženě pověsil také Alex Novák.

Pro stříbrné medaile si v závodě čtyřek nepárových doveslovaly dorostenky Anna Škápíková a Emma Dreslerová ve společenství se závodnicemi z VK Bohemians. I dalším břeclavským posádkám se podařilo z dopoledních rozjížděk probojovat do finále A. Možnost poprat se o medaile měl junior Alex Novák na dvojskifu a osmě, dorostenka Tereza Oslzlá na skifu i dorostenec Jiří Třináctý na skifu. Všechny tyto posádky však skončily shodně páté.

Břeclavské juniorky (v bílém) porazily Křenovice.
PODÍVEJTE SE: Břeclavské juniorky zahájily sezonu vítězně, porazily Křenovice

Na sportovní klání navázalo v Račicích i mistrovství České republiky družstev, kde opět zářili v dresu Slováckého veslařského klubu opět dorostenci bratři Zaliberovi a Třináctý. Ti, doplnění závodníkem z VK Roudnice nad Labem, dokázali zvítězit jak na čtyřce párové, tak i na čtyřce nepárové. Třetí zlato kluci přidali na osmě, do které znovu usedli se závodníky z VK Bohemians.

Pro stříbrné medaile si doveslovaly starší žákyně Natálie Novotná, Elen Havlová, Tereza Trojanová a Iva Oslzlá na čtyřce párové s kormidelníkem Viliamem Gurišem. Další stříbro do břeclavské sbírky přidal junior Novák na osmě, kde jej doplnili závodníci z VK Přerov, VK Slavia Praha a ČVK Brno.

V Břeclavi se konal cyklistický závod GP Racio.
OBRAZEM: Rekordní účast. Cyklistické Grand Prix se vrátilo do centra Břeclavi

Bronzové medaile ve velmi těsných dojezdech vybojovaly párová čtyřka starších žákyň ve složení Iva Oslzlá, Elen Havlová, Lucie Kapinová, Tereza Trojanová, kormidelník Guriš a skifařka-mladší žákyně Eva Kunertová.

Břeclavští závodníci zaznamenali také další umístění ve finále A – Eva Kunertová a Hana Lipková skončily na dvojskifu žákyň mladších páté, stejně jako dorostenky Anna Škápíková a Ema Dreslerová na nepárové čtyřce a junior Novák na dvojskifu. Novotná projela v závodě skifu žákyň starších cílem jako šestá.