Mezi dvacítkou českých atletů budou tentokrát chybět odchovanci břeclavské atletiky, kterým se nepodařilo splnit předepsané limity i přes využití všech možností k nominaci.

Zejména Roman Novotný, účastník olympijských her v Pekingu absolvoval celou řadu evropských atletických mítinků, ale vyšel z toho výkon 777, limit je 810 centimetrů. Využil i poslední možnosti startu na mistrovství republiky, kde dálku vyhrál výkonem 775 o dva centimetry před Wagnerem. Přidal pak ještě start v trojskoku a překvapivě získal druhý mistrovský titul za výkon 14,91 centimetrů.

Měl ještě větší štěstí než v dálce, když druhý závodník měl stejný výkon, rozhodoval druhý nejlepší výkon.

Martina Šestáková byla nucena vynechat poslední možnosti startu pro bolesti paty.

Na mistrovství republiky vyhrála výkonem 13,69 cm téměř o metr, letos měla již výkon 13,88, což je 17 cm za limitem pro světový šampionát.

Šestáková byla přihlášena ještě ke skoku dalekému, ale zraněná pata jí nakonec nedovolila v této disciplíně startovat. Byla to škoda, protože výkony ostatních závodnic rozhodně nebyly dobré a mohl z toho být druhý mistrovský titul.

Za několik týdnů začne všechno znovu, protože se bude bojovat o limity pro mistrovství Evropy, které se bude konat na konci července v prosluněné španělské Barceloně.