Na víkend připravili pořadatelé již 3.ročník cyklistického závodu na horských a trekingových kolech Cyklobraní, určený pro širokou sportovní veřejnost.
Pojede se opět na okruhu v okolí obce Jevišovka, trasa vede také přes Nový Přerov a Wildendürnbach v Rakousku a nebude se příliš lišit od předcházejících let.

Bude ve stejném terénu, trochu upravená ve směru a možná o pár kilometrů delší, povede vinicemi moravsko-rakouského pohraničí, po protipovodňových hrázích Dyje a místních potoků, po polních cestách a po bývalé signálce, kde nyní vede cyklostezka Brno – Vídeň .

Start hlavního závodu letošního Cyklobraní 2008 na 66 km (dvě kola) je stanoven na 11:30 hodin, následně odstartuje na stejné trati souběžný závod pro ty, kteří se na tuto délku necítí a to na jedno kolo, délka 33 km.

Tak jako v minulých letech se před hlavním závodem v době od 10.00 - 11.30 hod. uskuteční závody pro děti a mládež.
Trasy jsou připraveny na různé vzdálenosti a jsou různě dlouhé podle věkových kategorií. Centrum celé události je před budovou obecního úřadu v Jevišovce a vedle sportovní části je připraven doprovodný program včetně občerstvení.

Na závěr celého dne kolem 18.00 hodin je připravováno hudební vystoupení. Jihomoravská specialita – burčák (u účastníků minulých ročníků tolik oblíbený) je již zajištěn.

Věříme, že i počasí, v minulosti k nám dosud velmi vlídné, našemu snažení zachová svou přízeň také v letošním roce a opět předvede babí léto.
Veškeré podrobné informace k akci si mohou zájemci přečíst na cyklobraní.cz nebo na adrese kolopro.cz.

Pro obyvatele Jevišovky a okolních přilehlých obcí mají pořadatelé příjemné překvapení – mohou startovat bez úhrady startovného.
Místní knihovna v Jevišovce nabídne v sobotu a v neděli při příležitosti Cyklobraní 2008 a XVII. dne chorvatské kultury v Jevišovce i mimosportovní program – putovní výstavku panelů obcí, které se zúčastnily soutěže Vesnice roku 2008 v Jihomoravském kraji.

KAREL VÁVRA