Na první velký „úspěch“ na ženském okruhu WTA nebude vzpomínat maďarská tenistka Kiara Tóthová v dobrém. Dvacetiletá hráčka dostala divokou kartu na domácí turnaj v Budapešti, kde jí los prvního kola přisoudil 45. hráčku světa Čang Šuaj. Za stavu 5:5 v prvním setu zahrála Číňanka míček na lajnu, což potvrdily všechny dostupné záběry. Čárový sudí ale zahlásil aut, jenž po přezkoumání nepochopitelně posvětila i umpirová rozhodčí.

Zdroj: Youtube

Čang Šuaj se rozčilovala a chtěla přivolat supervizora turnaje, během toho ale Tóthová převedla nevídaný moment, který porušil všechny zásady fair play - stopu míče zamazala. Na Číňanku přišel záchvat paniky, rozplakala se a utkání skrečovala. Maďarská tenistka navíc své „vítězství“ okatě oslavovala.

Omluva přišla pozdě

V tenisové komunitě měl nechutný incident dohru - s kritikou přispěla řada tenisových hráček. Řekyně Maria Sakkariová dokonce žádá o vyloučení Tóthové z ženského okruhu.

Po jasné prohře 3:6 a 1:6 v následujícím kole s Ukrajinkou Katerynou Bajndlovou Tóthová přišla s omluvou, která už ale přišla pozdě. „Nikdy jsem neměla v úmyslu někoho nerespektovat, zranit, nebo naštvat. Jednala jsem v zápalu utkání a nechala jsem se pohltit svými emocemi a daným okamžikem. Soustředila jsem se na tenis, nechtěla jsem vyhrát zrovna takhle,“ vzkázala Tóthová.

Norská tenisová hvězda Casper Ruud, na kterého při tréninku dohlíží otec Christian, někdejší domácí jednička.
Mami, tati, já chci taky vyhrávat. Jak potomci slavných tenistů válí mezi elitou

„Je mi nesmírně líto, co se stalo. Šuaj Čang respektuji jako hráče i jako člověka. Doufám, že v budoucnu budu mít příležitost si s Čang sednout a promluvit si s ní, abych jí řekla, jak špatně se cítím, že náš zápas skončil tímto způsobem,“ dodala členka šesté stovky žebříčku.