V rámci akce Summer Fiesta 07 měla široká veřejnost na Břeclavsku možnost zhlédnout nejen kiteboarding, kvůli němuž zavítala na jižní Moravu i modla tohoto sportu Francouz Hervé Boure, ale také wakeboarding, čili jízdu na serfovacím prkně tažené motorovým člunem.

Na dvoudenním podniku, na němž se představil opravdový výkvět závodníků z tuzemska, šlo ale v prvé řadě o kiteboarding. Tento mladý adrenalinový sport přijel vůbec poprvé do České republiky podpořit Hervé Bouré, dvojnásobný Wave Master, který přihlížejícím na Nových Mlýnech předvedl několik dech beroucích kreací.

„On byl z celého Břeclavska mimořádně nadšený. Navíc nám přálo také počasí, několik dnů před akcí bylo totiž úplné bezvětří, a to by nám způsobilo problémy,“ oddechl si Milan Kosař, jeden z organizátorů. „Byl to docela risk to zorganizovat, normálně se soustředíme na snowkite, což je obdoba kiteboardingu, v zimě nehrozí takové změny v povětrnostních podmínkách,“ upřesnil.

I přes skutečnost, že druh tohoto sportovního odvětví není fanouškům v mnoha případech nikterak blízký, zavítala o víkendu na III. novomlýnskou nádrž početná divácká kulisa. „Na to, v jakém se akce uskutečnila místě a jaká je tam dostupnost, byla účast velmi slušná,“ konstatoval spokojeně Kosař, podle něhož patří velký dík právě Francouzi Bourému. „Bylo ho vidět nejen ve vodě, ale také na pláži. Komunikoval se všemi závodníky i návštěvníky.“
Sympatický rodák z francouzského Nimes, který povětšinou piluje triky na nebezpečných vlnách v Bretani, si jižní Moravu okamžitě zamiloval. „On vlastně starý kontinent jako takový moc nezná, pohybuje se zejména doma ve Francii. Hodně jeho vidět také v Austrálii, Nové Kaledonii nebo Africe, tam se teď ukáže fanouškům v Maroku,“ poukázal Milan Kosař na závodníkovu vytíženost.

Břeclavsko Hervé Bourého nicméně natolik zaujalo, že plánuje strávit zde dovolenou, nebo alespoň pár dnů se krásami Jihomoravského kraje kochat. „Podle toho, co jsem slyšel, plánuje návrat do České republiky, půjde zřejmě o takovou soukromou návštěvu jižní Moravy, kterou byl hodně nadšen,“ vysvětloval Kosař, který ale ví, že francouzskému Wave Masterovi přirostly k duši úplně odlišné zeměpisné šířky. „Má ženu v Brazílii, kde tráví samo sebou mnoho času.“

Organizátoři letního podniku s názvem Summer Fiesta 07 nemíní zahálet, v blízké budoucnosti totiž plánují výlet do Francie. „Zorganizujeme takový zájezd a celá naše parta se pojede podívat do Francie za Hervé Bourém. Do Bretaně, kde pravidelně trénuje, ovšem nezavítáme, pojedeme se podívat do Nimes a Montpelier,“ prozradil Milan Kosař nejbližší plány.

předchozí informace