To je letní odrůda sportu s názvem snowkiting. Je jasné, že většině lidí ani tento název nic neřekne. Zimní snowkiting je lyžování, které je ale výjimečné tím, že lyžař má na zádech připevněn jakýsi padák, takzvaný kit. Pomocí něj se může na chvíli vznést do vzduchu a po efektním akrobatickém kousku může pokračovat v jízdě. To stejné lze i na vodě. Pomocí kitu, která má podobu pestrobarevného draka, se vznese nad hladinu a předvede trik. Poté opět pokračuje v jízdě po vlnách.

Jižní Morava má pro tento sport skvělé podmínky. I proto si jej pořadatelé vybrali pro exhibici Novomlýnské nádrže. Ty jsou pravděpodobně nejvhodnějším revírem pro provozování tohoto sportu, zejména díky větrným podmínkám a otevřeností vodní plochy. Výhodou je i teplé podnebí. Za příznivého větru je možné letět rychlostí až 3 kilometry za vteřinu, o adrenalin je tedy postaráno.

Účastníci této akce by tedy měli mít skvělé podmínky, které jim dovolí vydat ze sebe vše a předvést to nejlepší, co na prknech umí. Jednoznačně největší hvězdou bude Francouz Hervé Bouré, nejvýznamnější osobnost mezinárodního týmu Takoon. Účastnil se po čtyři roky světového poháru v kiteboardingu a dva roky za sebou, 2003 a 2004, se stal Wave masterem, tedy mistrem světa. Právě od něj mohou diváci, kteří si na pláž u Unicampu jistě cestu najdou, čekat ty nejlepší triky. Bouré patří mezi světovou špičku v tomto nesmírně atraktivním sportu. V případě příznivých podmínek by měl divákům to nejlepší z kitboardingu skutečně špičkové úrovně. Bude prvním světovým jezdcem na českých vodách.

Kromě samotné exhibice proběhne i závod v kitboardingu v disciplíně s názvem hang time, kterého se mohou zúčastnit všichni příchozí. Je to divácky velmi atraktivní disciplína. Měří se čas strávený ve vzduchu při skoku. Posuzování výsledků je tedy velmi jednoduché.

I ostatní program by měl divákům přinést dostatečnou porci zábavy. Kdo přijde, nebude jistě litovat. Bude mít možnost vyzkoušet si rozličné netradiční adrenalinové sporty. Vyvrcholením programu bude taneční mega dance party, na níž budou hrát známí DJ´s a probíhat bude přímo na pláži Kite beach u kempu Unicampu.